Wpis z mikrobloga

Mirunie, mam pytanie.
co z tym zrobić?
mój skretyniały sąsiad przedwczoraj postawił sobie coś takiego przy naszym płocie. mieszkam tutaj od urodzenia, moi rodzice prawie 40 lat i mamy tych samych sąsiadów od zawsze. starsze małżeństwo, moi rodzice są dobrymi znajomymi starszej pani (jej mąż zmarł dwa lata temu). od jakichś dwóch lat mieszka ze starszą panią jej wnuczek z żoną. ogólnie #!$%@?ą jakieś akcje ciągle, wczesną wiosną na przykład zostalili kobietę samą w domu, niegrzanym, bo wyjechali sobie na urlop w trakcie wymieniania ogrzewania i babka siedziała prawie tydzień w zimnym domu.
ale do rzeczy, młoda para sobie robi co chce na działce, no i tak się stało, ze postawili sobie taki o mur z każdej strony. moi rodzice wścieknięci, bo im kwiatki pousychają, że słońca nie ma itp. itd. pomijając to, ta ściana wygląda okropnie.
pytanie, czy oni mogli tak sobie po prostu postawić takie murzysko? a jeśli tak, to jakieś pomysły na "upiększenie" tego ustrojstwa?
#kiciochpyta #pytanie #mireczkipomozcie
b.....a - Mirunie, mam pytanie.
co z tym zrobić? 
mój skretyniały sąsiad przedwczoraj...

źródło: comment_vPgXYUu5fUrAM8gnXNQDZsjvV43IAZxU.jpg

Pobierz
  • 123
  • Odpowiedz
@klonpvv: ano pies :) taką samą reakcją raczyli mnie znajomi, kiedy czterdziestokilowy futrzak staje przy nas i opierdziela PO JEDNYM całą kiść.
  • Odpowiedz
@berserka: jak postawili dokładnie na granicy to powinni uwzględnić wasze zdanie i możecie się domagać rozbiórki. Jeśli cofnęli się z ogrodzeniem do siebie to nic się nie da zrobić.
  • Odpowiedz
@dzejzon: @berserka: @igierr: Z takimi zabawami to raczej będzie problem, bo pewnie ten mały starszy płotek jest właśnie na miedzy. A nowy już bezpośrednio na działce sąsiadów, więc nic nie możesz z nim fizycznie robić.

A jak coś zrobisz, to będzie sprawa o zniszczenie mienia i ją wygrają jak stoi na ich ziemi.
  • Odpowiedz
@berserka: Kretyński mur, skretyniałych ludzi. Ta posesja ma teraz świetne warunki, by zrobić tam obóz zagłady. Z debilami ciężko walczyć o cokolwiek, ale te plastelinowe kulki- czyste zło.
  • Odpowiedz
@berserka: to skoro zasadził tuje, to może usunie "płotek" jak mu podrosną. współczuję sąsiadów typowych polaczkowatych debili. :( tylko czekać aż disko polo będzie na całą okolicę leciało w słoneczne dni.
  • Odpowiedz
@berserka: jezeli w granicy to musi byc Wasza zgoda, jesli na ich to tylko zgloszenie, wytyczenie przez geodetow (jakas inweteryzacja). Tata mi cos tak powiedzial :P ale ponoć jakieś nowe przepisy od 1 lipca i powiedzial, ze nie koniecznie teraz chyba.
  • Odpowiedz
@nocneszczury: jak pisałam, ma balkon na przeciw moich okien, więc mimo wszystko muszę na buraka patrzeć.
komedię uzupełnia fakt, że on na tym ogrodzie nie przebywa w ogóle. najczęściej siedzą właśnie na balkonie.
  • Odpowiedz
@berserka: Zrobić z tym nic nie zrobisz. Możesz jedynie wezwać geodete żeby Ci wymierzył działkę i sprawdził czy ten płot nie jest na twoim albo w granicy. Jeśli jest na ich terenie to masz problem.
Dałaś ogólnie mocno #!$%@? zdjęcie i nie wiem czy ten płot jest zaraz obok siatki czy jest jakiś spory odstęp i jest już u nich na działce. Jak by był tuż przy siatce to możliwe ze
  • Odpowiedz
@berserka: Weźcie geodetów i plan zagospodarowania przestrzennego. Jeśli działki były wytyczone lata temu to mogę się założyć że granice biegną inaczej :)
  • Odpowiedz