Wpis z mikrobloga

Mirunie, mam pytanie.
co z tym zrobić?
mój skretyniały sąsiad przedwczoraj postawił sobie coś takiego przy naszym płocie. mieszkam tutaj od urodzenia, moi rodzice prawie 40 lat i mamy tych samych sąsiadów od zawsze. starsze małżeństwo, moi rodzice są dobrymi znajomymi starszej pani (jej mąż zmarł dwa lata temu). od jakichś dwóch lat mieszka ze starszą panią jej wnuczek z żoną. ogólnie #!$%@?ą jakieś akcje ciągle, wczesną wiosną na przykład zostalili kobietę samą w domu, niegrzanym, bo wyjechali sobie na urlop w trakcie wymieniania ogrzewania i babka siedziała prawie tydzień w zimnym domu.
ale do rzeczy, młoda para sobie robi co chce na działce, no i tak się stało, ze postawili sobie taki o mur z każdej strony. moi rodzice wścieknięci, bo im kwiatki pousychają, że słońca nie ma itp. itd. pomijając to, ta ściana wygląda okropnie.
pytanie, czy oni mogli tak sobie po prostu postawić takie murzysko? a jeśli tak, to jakieś pomysły na "upiększenie" tego ustrojstwa?
#kiciochpyta #pytanie #mireczkipomozcie
b.....a - Mirunie, mam pytanie.
co z tym zrobić? 
mój skretyniały sąsiad przedwczoraj...

źródło: comment_vPgXYUu5fUrAM8gnXNQDZsjvV43IAZxU.jpg

Pobierz
  • 123
  • Odpowiedz
@berserka: fiu, moje marzenie o betonowym plocie, zeby miec swiety spokoj! A tak serio to idz do starostwa, bo wiem ze jak robilismy ogrodzenie to takie cos bylo zabronione w przepisach, bo przez ogrodzenie powinno miec sie mozliwosc zweryfikowania tego co dzieje sie na podworku. Jakby sasiedzi zaczeli zabijac sie siekiera powinnas miec mozliwosc zobaczenia tego i wezwania odpowiednich sluzb. Ale moze w twoich okolicach sa inne przepisy.
  • Odpowiedz
@berserka: Nic nie zrobisz za sąsiadem burakiem, możesz spróbować ich udomowić albo pogadać. Młodzi ludzie maja bardzo egoistyczne podejście do świata. Nie ma sensu wszczynać wojen bo może ci się to ciągnąć przez całe życie przez co skutecznie je obrzydzić. Jakby chcieli odpierdzielać wcześniej taką manianę trzeba interweniować wcześniej. Też nie przesadzajcie to typowe ogrodzenie szkoda wam się nie dzieje tylko boli was to że się z wami nie skonsultowali. Nawet
  • Odpowiedz
@berserka: ratanowe ogrodrodzenie, po jakimś czasie podkop, aby wyglądało na to że podmywa(pewnie fundament ma 30cm), treliaż, walnąć ściankę z sosenki na ulubiony kolor
PS: umiejętne podkopanie, deszcz podmyje i cały płot się złoży ale to robota dla inżyniera
  • Odpowiedz
@Stitch: no to jest do ustalenia tak naprawdę gdzie jest granica, bo rożnie z tym bywa i nie mozna budowac czegoś co przesłania światło w takiej odległości od granicy, bez zgody sąsiadów.
  • Odpowiedz
  • 1
@spiritoo: mozna, bo nie przekracza 2 metrów czy tam 1.8m i z tego co widze to nie idzie w granicy ;)

edit. chociaz teraz nie jestem pewien czy tam jest przerwa czy nie
  • Odpowiedz
@berserka: Jak Warmia/Pomorskie to płot/terliaż pod roślinki może będzie ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale inżynieria wodna odpada xD.
PS: Są wakacje wyrwij jakiegoś Sebę na miesiąc ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@berserka: zanim za radą mirków spróbujesz mu tam barszcze Sosnowskiego serwować, pomyśl o konwersacji. Powiedz gościowi, żeby podszedł do płota; zapytaj się, dlaczego nawet nie był łaskaw poinformować Was, że ma zamiar oszpecić Waszą działkę. Potem powiedz, że sprawdzisz czy to gówno legalnie tam stoi. Patrz uważnie w oczy, zwracaj uwagę na mimikę, gestykulację. Jeśli zacznie wydzielać pot intensywniej niż temperatura zobowiązuje, zrób groźną minę i powiedz: "no to jak? po
  • Odpowiedz