Wpis z mikrobloga

Mirki, mam pytanie, bo coś nie mogę znaleźć w internecie:
Jaki jest mandat za próbę doprowadzenia do kolizji?

Kiedyś już pisałem, jakie miałem przeboje z jednym gówniarzem na drodze i teraz po otrzymaniu mandatu, to co mnie widzi, to musi coś odwalić - właśnie go nagrałem jak jedzie z naprzeciwka i specjalnie zjeżdża na mnie prawie doprowadzając do kolizji.

Zaniosę te jak i poprzednie nagrania na komendę, ale jak znam system, to zaraz będzie "czego pan chce, przecież nie uderzył w pana?" i na tym się pewnie skończy...

Obiecuję wrzucić filmik na wykop, jednak wolałbym tego nie robić przedwcześnie, żeby sam delikwent tego przypadkiem nie zobaczył.

#kamerasamochodowa #wideorejestrator #polskiedrogi #g1wh #debilzakolkiem #idiotazakierownica
  • 17
@mar111cin: Sprowadzenie zagrożenia w ruchu drogowym - mandat przez policjanta do 500 zł plus do tego np. nietrzymanie się prawej strony, albo przekroczenie linii ciągłej może się znaleźć i kolejne kilka stówek, a dla sądu maksymalna grzywna, jaką może nałożyć za wykroczenie.
Ale można też podciągnąć pod kodeks karny i paragraf o groźbie karalnej.

Wołaj, jak będzie coś. I wrzucając wcześniej nie musisz tak bardzo martwić się o ukrywanie wizerunku ;)
@Dzyszla: tablice też?
Ogólnie dzięki za poradę, skorzystam w rozmowie z policjantem.
Niestety, ale tam nie ma linii oddzielającej pasy ruchu :/ jednak to że zepchnął mnie na krawężnik to widać ewidentnie.
@Dzyszla: to akurat już jest mi bez różnicy, bo:
-zna moją dziewczynę.
-wie gdzie mieszkam, bo kilka razy widział mnie pod domem.
-wie gdzie pracuję, bo jego kolega pracuje w tym samym miejscu i kilka razy po niego przyjechał.

-nawet przez swoich znajomych jest uważany za debila na drodze....
@mar111cin: "Mój" na szczęście chyba nie wie, gdzie mieszkam i nie wie, gdzie pracuję, ale jak mnie zobaczy, to siada mi zawsze na ogonie z patrzy spode czoła całą drogę. Szczerze, to od tego czasu zacząłem w aucie wozić gaz - kto wie, kiedy na światłach wyskoczy i spróbuje swoją "sprawiedliwość" wymierzyć.

PS. Jeśli byś zechciał, to wrzuć na YT jako prywatny i chętnie bym dostał inka na priv ;)
no kamerka oddala, jednak umyślnie w ostatnim momencie zjechał na moją stronę jezdni i to widać. Pójdę z tym na komendę i pokażę jeszcze jak zawraca na ręcznym mi przed nosem, czy wyprzedza w miejscu gdzie chyba jeszcze jest zakaz. Miał zamiar otrzeć się o samochód i to widać, to że w ostatnim momencie to jeszcze gorsze, bo nie daje czasu na reakcje.

Tutaj i tak już nikt nie będzie zaglądał przecież
@mar111cin: co Ty. Mnie ostatnio wręcz napadł ze swoim smartfonem i powiedział, że teraz on będzie nagrywał, dowie się gdzie mieszkam i mi mordę obije. Wariatów nie brakuje, którzy uważają, że są świeci a tylko inni na złość chcą robić.