Wpis z mikrobloga

@karolburza: Nie, to nieprawda. Od biegania większej ilości kilometrów NIE SCHUD NIESZ! Tylko dieta! Bieganie może być jedynie dodatkiem który pozwoli podtrzymać tempo przemiany materii i lekko wspomóc dzienny bilans kaloryczny, ale jeżeli chciałbyś schudnąć bieganiem to Ci się nie uda bo byś musiał chyba ze 2-3 godziny dziennie biegać żeby skompensować to co jesz.
  • Odpowiedz
Czy to prawda że chudnąć zaczynam dopiero po 30 min biegania? Biegam ok 20min. Jest to dla mnie spory wysiłek. Mam nadwagę. Chętnie ppzbede się paru kg. #bieganie #odchudzanie #sport


@karolburza: to biegnij wolniej i dłużej - takim tempem, żeby czuć się komfortowo. U mnie okazało się że wystarczy bieg w tempie 4:50/km zamiast 4:35-4:40 - tętno się uspokoiło, a po dowolnie długim biegu
  • Odpowiedz
@enron: Ja biegałem półtora roku i waga nawet nie drgnęła. Wszystko zależy od bilansu kalorycznego. Jeżeli wychodzi na zero lub w okolicy zera wtedy bieganie cokolwiek da. Jeżeli przyjmujesz +500kcal dziennie to co najwyżej możesz to zbić do zera ale wtedy się nie chudnie.
  • Odpowiedz
@enron: Ja biegałem półtora roku i waga nawet nie drgnęła. Wszystko zależy od bilansu kalorycznego. Jeżeli wychodzi na zero lub w okolicy zera wtedy bieganie cokolwiek da. Jeżeli przyjmujesz +500kcal dziennie to co najwyżej możesz to zbić do zera ale wtedy się nie chudnie.


@cmhqwidget: jasne - ale jeśli @karolburza bez biegania ma w miarę stałą wagę, to dorzucając bieganie (i nie dodając sobie "w nagrodę" przekąsek
  • Odpowiedz
@karolburza: Bieganie jest trochę c------m sposobem na zrzucenie wagi, ale 20 min to więcej niż 0 min. Chudnie się od początku, szczególnie jak nie możesz więcej (to znaczy, że prawdopodobnie biegniesz na dość wysokiej intensywności). Masz rower? ;)
  • Odpowiedz