Wpis z mikrobloga

Ale beczka. Wpada dzisiaj jak burza szef do mnie do pokoju i krzyczy, żeby odłączać kabel od internetu :D Myślałem, że chodzi o stronę ze śmiesznymi obrazkami, a jednak nie...
1. Okazało się, że kilka dni temu padł dysk w kompie szefa. Szef zawsze super ubezpieczony, wszystkie pliki na dropbox + kopia zapasowa na dysku zewnętrznym raz na kilka tygodni, więc spał spokojnie.
2. Informatyk przywrócił system z backupa, kopia niestety sprzed miesiąca... Razem z backupem przywrócił się folder dropbox, po podłączeniu do neta zrobiła się synchronizacja i wgrało na serwer dropboxa pliki sprzed miesiąca ;-)
3. No i w firmie panika: wpada szef z nadzieją, że jak odłączę się od neta to pliki które mi udostępnił będą na moim kompie jeszcze w poprawnej wersji, sprzed synchronizacji ;-) Niestety przegrał wyścig z zerojedynkami ;)
4. Wszyscy smutnazaba.png, cały misterny plan kopii zapasowych w chmurach poszedł w #!$%@?...
5. Informatyk tak bardzo #!$%@?...
9. Szef tak bardzo czerwony, tak bardzo #!$%@?...
punktów 6,7,8 nie ma bo cała firma w żałobie, nawet dozorca płacze bo atmosfera tak gęsta, że oddychać się nie da...
10. No i czuję, że to TEN MOMENT, TA ŻYCIOWA CHWILA KIEDY WIESZ, ŻE JESTEŚ KRÓLEM ŻYCIA!
11. Czekam jeszcze chwilę, wstaję i mówię: ale wiecie, że jest możliwość przywrócenia poprzedniej wersji plików a nawet odzyskanie wszystkich usuniętych?
12. Hehe... no nie teraz Anon, suaby ten żart...
13. Siadam do kompa, podłączam kabel do neta, proszę o login i hasło do dropbox szefa, parę kliknięć w dropboxie i wszystko przywrócone. :D
14. Lol. ANON! To tak można?
15. Lvl. zajebistości over 15000. Karyny bluzeczki w górę, pokazują cycki, szef się wypina, leje się wóda i sypie koks... No prawie ;-) Ale i tak ładna premia wpadnie ;-)
16. Róbcie kopie zapasowe, dropbox to coś pięknego!
17. Nie piszcie tak długich wpisów na mirko, bo nikt tego nie przeczyta.
#dropbox #humorinformatykow #pracbaza

  • 26
@pepci: Też korzystam, ale prywatnie. No i mam świadomość backupu na DropBoksie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Tak z ciekawości - ile zapłaciłeś za rozszerzenie konta? Czy jest ono ograniczone czasowo?
Ja póki co mam gratis mnóstwo GB, bo mam HTC, a ostatnio logowałem się służbowo z nowego Samsunga i znów dobiło chyba ze 30GB... Na rok chyba, ale zawsze coś... ( ͡° ͜ʖ ͡°
@botul: chyba 16zł. Miałem od samsunga 48GB na dwa lata, ale mi się to skończyło i trzeba było szukać dobrego rozwiązania. Podajesz swój link polecający, koleś zakłada 32 nowe konta z tego linku i wpada ci 16GB ;-)
@13czarnychkotow: dropbox jest najlepiej zsynchronizowany z wieloma apkami, dlatego korzystam. Jest też prosty w obsłudze i po jest polsku, był chyba pierwszą aplikacją tego typu - stąd jego popularność. Jak szef korzysta - muszę i ja ;-)
@13czarnychkotow: Ale jakosc obslugi dropboxa bije na glowe wszystkie inne chmury.
Korzystalem z onedrive, mega, copy i onedrive, zadne z nich nie ma co nawet startowac do latwosci obslugi dropboxa. Niewazne ile jest plikow, ile subfolderow, dropbox zawsze wszystko zsynchronizuje z pelna szybkoscia, nie zamulajac kompa, dodatkowo oferuje mase dodatkowych funkcji, tak jak przechowywanie poprzednich wersji.
Onedrive nie radzi sobie z wieloma plikami, ponadto co sekunde wywala bledy, w dodatku podajac
Ale jakosc obslugi dropboxa bije na glowe wszystkie inne chmury.

Korzystalem z onedrive, mega, copy i onedrive, zadne z nich nie ma co nawet startowac do latwosci obslugi dropboxa. Niewazne ile jest plikow, ile subfolderow, dropbox zawsze wszystko zsynchronizuje z pelna szybkoscia, nie zamulajac kompa, dodatkowo oferuje mase dodatkowych funkcji, tak jak przechowywanie poprzednich wersji.


@Coolek: @pepci: Yhym. Firma Serious Business Sp. z o.o. skoro wszystko na Dropie i to
@Saeglopur: Zadnej firmie nigdy nie zaufalbym na tyle, zeby trzymac wszystkie pliki tylko w ich serwisie. Korzystam jednoczesnie z trzech chmur, do ktorych kopiuje kazdy nowy/zmieniony plik, ponadto robie backupy raz na miesiac na dwoch zewnetrznych dyskach.
Po prostu Dropbox dotychczas byl najmniej problematyczny i bil na glowe pod wzgledem funkcjonalnosci wszystkie inne serwisy.
@pepci: ja już nawet niektórych rzeczy nie zapisuję na komputerze, tylko od razu na dropboxie i na dropboxie edytuję. DB jest o tyle fajny, że nawet jak nie ma połączenia z internetem, to wszystko jest zapisane na dysku i można sobie pracować, a potem jak się podłączy, to uaktualnia się na serwerze i jest spoko. Plus dostęp z każdego miejsca, gdzie dociera internet, współdzielenie plików/folderów, po prostu bajka :)
@13czarnychkotow: jeden problem z copy, wersja free ale w platnej chyba tak samo to dziala.
Niby mozna usuwac pliki i odzyskiwac usuniete do miesiaca ale jakims dziwnym trafem widze jeszcze jakies stare pliki z kwietnia ktore moge odzyskac! Wkurza mnie to.
Mnie akurat chodzi o darmowy serwer plikow z mozliwoscia permanentnego usuwania wybranych plikow po paru dniach a nie o backupy.