Wpis z mikrobloga

Mirki, szukam prezentu dla 18nastoletniego chłopaka. Lubi historię więc zastanawiałam się nad jakąś książką związaną właśnie z tym. Chciałabym jednak aby napisana była przystępnym językiem i była dostosowana do nastolatka ;) Możecie coś polecić? A może jakiś inny prezent doradzicie? halp ( ͡° ʖ̯ ͡°) #ksiazki #historia
  • 41
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Lubi historię więc...


@Lexie_:

W 2014 roku cała Europa będzie obchodzić setną rocznicę wybuchu I wojny światowej. Już w styczniu ukaże się Samobójstwo Europy Andrzeja Chwalby. Ta pasjonująca książka jest pierwszą od lat polskojęzyczną, w pełni aktualną, i pierwszą tak wszechstronną popularnonaukową syntezą Wielkiej
  • Odpowiedz
@Lexie_: Poszukaj publikacji regionalnych historyków. O wielkich wydarzeniach przeczyta wszędzie, nawet na wikipedii. A o własnym podwórku nie dowie się nic, jeśli nie sięgnie po taką książkę. Tego nie uczą w szkołach.
  • Odpowiedz
@Lexie_:
jak wcześniej ktoś napisał Davies pisze bardzo spoko popularnonaukowe publikacje. Jak ktoś się po prostu lekko interesuje historią to będzie akurat. Również polecam "Sprawa Honoru. Dywizjon 303 Kościuszkowski" Przyjemnie się czyta.
  • Odpowiedz
  • 1
@Lexie_: Możesz mu też kupić coś fajnego do pokoju np. fototapete z fajnym historycznym motywem. Może być tez coś, do postawienia na szafkę/biurko (ja mam Napoleona na koniu i fajnie to wygląda).
No i jak ktoś wspominał whisky. Może teraz tego nie lubi, ale za kilka lat otworzy i z sentymentem wypije ;)
  • Odpowiedz
@Lexie_: a moze Ojciech Chrzestny Puzo? Ja przeczytalem w wieku 17 lat ( ͡° ͜ʖ ͡°) i cytując "wiem że pieniądze to nie wszystko, że nie zdradz się przyjaciół i nie dmucha ich żon". Jest też jeszcze "Sycylijczyk" czy też trylogia Bourna książkowa.
  • Odpowiedz