Wpis z mikrobloga

#uber #ncpncuber #trojmiasto #truestory
No to zaczynamy, dzień pierwszy :)

Dziś o 13:00 byłem na spotkaniu z przedstawicielką Uber, Pauliną. Było około 10 osób. Co dziwne, stwierdziła że to wyjątkowo duża grupa jak do tej pory, co pokazuje że naprawdę uber dopiero raczkuje w trójmieście. Co jeszcze dziwiniejsze, połowę grupy stanowili chyba emerytowani taksówkarze, z czego jednego jeszcze pilnowała żona ;)

Paulina zrobiła nam ekspresowy wstęp do tematu w ciągu pół godziny i odpowiedziała na pytania jakie się pojawiły. Z ciekawostek można by wymienić:

- Kierowcy nie dostają wcale z definicji iPhone'a. Zalecane jest korzystanie z własnego smartfona, najlepiej na androidzie (!), gdyż aplikacja uberpartner świetnie integruje się z google maps, podczas gdy mapy apple'owe są... coż, marne. Można iPhone jednak wypożyczyć w cenie 12zł/miesiac. Jest w nim karta t-mobile.

- Jeśli masz nadzieję, że pojeździsz autem starszym niż 10 lat, to od razu wybij to sobie z głowy (warunek ubezpieczyciela, nie do przeskoczenia). Liczy sie data pierwszej rejestracji.

- samochód musisz mieć też zarejestrowany na min. 5 osób i musi to być auto min. 4-drzwiowe

- zaświadczenie o punktach karnych jest w zasadzie potrzebne by znaleźć tych, co zostali złapani na jeździe na podwójnym gazie. Rajdowcy z punktami za predkosc nie muszą się bać ;)

- Ogólnie uber bardziej potrzebuje teraz kierowców niż kierowcy ubera, wiec weryfikacje przejsc latwo. Musza sie zgadzac po prostu wszystkie dokumenty, auto musi spelniac powyzsze warunki, a kierowca nie moze byc karany. Reszte zweryfikuja juz pasazerowie.

- Aby nie rozwiazano z Toba umowy wystarczy zalogowac sie do systemu raz na 90 dni.

- uber pobiera 20% prowizjji od tego co kasuje pasazerow, reszta idzie dla kierowcy.

- 25 groszy za minutę nie jest za postój, ale naliczane przez całą trasę i dodawane do kwoty za kilometr (!)

Na ta chwile w trojmiescie sa tez atrakcyjne bonusy (od nich prowizja nie jest pobierana):
- 200zł po 10 przejazdach
- 20 lub 15 zł dodatkowo do kazdego przejazdu, zaleznie od dnia tygodnia (tyczy sie tego tygodnia)

Tak wiec po spotkaniu umowe podpisalem i chwile pozniej postanowilem wyprobowac jak to dziala w praktyce. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ruszylem wiec spod domu na obwodnice i juz chwile pozniej mialem chetnego pasazera na lotnisku. Inaugarcyjną pazażerką była Monika, którą zawiodłem pod Galerię Bałtycką. Podziękowała z uśmiechem, a ja odetchnąłęm z ulgą, że poszło gładko ;)

Uber sypał mi ciągle smsami, że dzieje się dużo w Gdyni i w Sopocie (zaczyna się dziś Open'er) więc ruszyłem w tamtą stronę. Po kilku minutach miałem kolejnych pasażerów, 3 dziewczyny i #!$%@? na nie chłopak, bo się pół godziny szykowały jak na wesele, a jego zespół zaczynał grać za 30 minut ;) Kurs do openera był dłuuuugi i w korkach. 40 minut i ponad 20 km, ale pasażerowie zadowoleni, bo im pozwoliłem po drodze wypić szampana (nie rozlali). Zainteresowanych informuję, że kurs ich wyniósł 44,75.

Ledwo ich wysadziłem, a 500 metrów dalej złapałem kolejnych chętnych, tym razem 3 brytyjczyków znalazło się po przeciwnej stronie lotniska niż chcieli ;) Przejechanie tych 5 kilometrów zabrało dobre 20 minut. Masakra z tym Open'er :D

Po tych 3 kursach stwierdziłem, że starczy na początek i wracam do domu. No chyba, że się trafi kolejny chętny po drodze. W ten sposób w Sopocie zgarnąłem kolejną grupkę na Open'era. Na szczęście korki były już znośne - 26 minut, 21 kilometrów, 41,03zł ;)

Łącznie dziś pasażerów skasowano na 125,5zł, z czego 100zł zostaje u mnie. Do tego za każdy z 4 kursów dostanę po 20zł, czyli razem 80zł. Jeszcze 6 kursów, to będzie jeszcze 200zł bonusu. Więc warto się szybko rejestrować, póki kierowców mało, pasażerów mało, a bonusy spore ;D

Fajnie by było jakbyście wtedy użyli mojego kodu polecającego - gn17aue ( ͡° ͜ʖ ͡°) Bo za zaproszonych też jest fajny bonus.

Ciąg dalszy nastąpi, pod tagiem #ncpncuber oczywiście ;)
  • 85
@vxrd: Zapomniałem z komputera sprawdzić dane, ale spalanie miałem średnio 6.5, szacujac ze spora gorka, że zrobiłem wszystkiego może 100km (do pasazerów trzeba bylo jeszcze dojechac, powrot mialem obwodnica z Kosakowa na poludnie Gdanska, plus troche jezdzilem krajoznawczo) liczac od wyjazdu z domu do powrotu, przy cenie 4,7 za litr ON, więc pewnie 25-30zł.
@ncpnc: możliwe, ale akurat to był najfajniejszy samochód jakim miałem okazję jechać. Bardzo wygodny, do tego kulturalny kierowca i elegancko ubrany ;)

Postuj więcej historii, bo ciekawie się to czyta!