Wpis z mikrobloga

#uber #ncpncuber #trojmiasto #truestory
No to zaczynamy, dzień pierwszy :)

Dziś o 13:00 byłem na spotkaniu z przedstawicielką Uber, Pauliną. Było około 10 osób. Co dziwne, stwierdziła że to wyjątkowo duża grupa jak do tej pory, co pokazuje że naprawdę uber dopiero raczkuje w trójmieście. Co jeszcze dziwiniejsze, połowę grupy stanowili chyba emerytowani taksówkarze, z czego jednego jeszcze pilnowała żona ;)

Paulina zrobiła nam ekspresowy wstęp do tematu w ciągu pół godziny i odpowiedziała na pytania jakie się pojawiły. Z ciekawostek można by wymienić:

- Kierowcy nie dostają wcale z definicji iPhone'a. Zalecane jest korzystanie z własnego smartfona, najlepiej na androidzie (!), gdyż aplikacja uberpartner świetnie integruje się z google maps, podczas gdy mapy apple'owe są... coż, marne. Można iPhone jednak wypożyczyć w cenie 12zł/miesiac. Jest w nim karta t-mobile.

- Jeśli masz nadzieję, że pojeździsz autem starszym niż 10 lat, to od razu wybij to sobie z głowy (warunek ubezpieczyciela, nie do przeskoczenia). Liczy sie data pierwszej rejestracji.

- samochód musisz mieć też zarejestrowany na min. 5 osób i musi to być auto min. 4-drzwiowe

- zaświadczenie o punktach karnych jest w zasadzie potrzebne by znaleźć tych, co zostali złapani na jeździe na podwójnym gazie. Rajdowcy z punktami za predkosc nie muszą się bać ;)

- Ogólnie uber bardziej potrzebuje teraz kierowców niż kierowcy ubera, wiec weryfikacje przejsc latwo. Musza sie zgadzac po prostu wszystkie dokumenty, auto musi spelniac powyzsze warunki, a kierowca nie moze byc karany. Reszte zweryfikuja juz pasazerowie.

- Aby nie rozwiazano z Toba umowy wystarczy zalogowac sie do systemu raz na 90 dni.

- uber pobiera 20% prowizjji od tego co kasuje pasazerow, reszta idzie dla kierowcy.

- 25 groszy za minutę nie jest za postój, ale naliczane przez całą trasę i dodawane do kwoty za kilometr (!)

Na ta chwile w trojmiescie sa tez atrakcyjne bonusy (od nich prowizja nie jest pobierana):
- 200zł po 10 przejazdach
- 20 lub 15 zł dodatkowo do kazdego przejazdu, zaleznie od dnia tygodnia (tyczy sie tego tygodnia)

Tak wiec po spotkaniu umowe podpisalem i chwile pozniej postanowilem wyprobowac jak to dziala w praktyce. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ruszylem wiec spod domu na obwodnice i juz chwile pozniej mialem chetnego pasazera na lotnisku. Inaugarcyjną pazażerką była Monika, którą zawiodłem pod Galerię Bałtycką. Podziękowała z uśmiechem, a ja odetchnąłęm z ulgą, że poszło gładko ;)

Uber sypał mi ciągle smsami, że dzieje się dużo w Gdyni i w Sopocie (zaczyna się dziś Open'er) więc ruszyłem w tamtą stronę. Po kilku minutach miałem kolejnych pasażerów, 3 dziewczyny i #!$%@? na nie chłopak, bo się pół godziny szykowały jak na wesele, a jego zespół zaczynał grać za 30 minut ;) Kurs do openera był dłuuuugi i w korkach. 40 minut i ponad 20 km, ale pasażerowie zadowoleni, bo im pozwoliłem po drodze wypić szampana (nie rozlali). Zainteresowanych informuję, że kurs ich wyniósł 44,75.

Ledwo ich wysadziłem, a 500 metrów dalej złapałem kolejnych chętnych, tym razem 3 brytyjczyków znalazło się po przeciwnej stronie lotniska niż chcieli ;) Przejechanie tych 5 kilometrów zabrało dobre 20 minut. Masakra z tym Open'er :D

Po tych 3 kursach stwierdziłem, że starczy na początek i wracam do domu. No chyba, że się trafi kolejny chętny po drodze. W ten sposób w Sopocie zgarnąłem kolejną grupkę na Open'era. Na szczęście korki były już znośne - 26 minut, 21 kilometrów, 41,03zł ;)

Łącznie dziś pasażerów skasowano na 125,5zł, z czego 100zł zostaje u mnie. Do tego za każdy z 4 kursów dostanę po 20zł, czyli razem 80zł. Jeszcze 6 kursów, to będzie jeszcze 200zł bonusu. Więc warto się szybko rejestrować, póki kierowców mało, pasażerów mało, a bonusy spore ;D

Fajnie by było jakbyście wtedy użyli mojego kodu polecającego - gn17aue ( ͡° ͜ʖ ͡°) Bo za zaproszonych też jest fajny bonus.

Ciąg dalszy nastąpi, pod tagiem #ncpncuber oczywiście ;)
  • 85
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@szczepqs: nikt Cię nie zatrudnia. działasz na własny rachunek, uber dostarcza tylko oprogramowanie wedle umowy. Korzystają z luk prawnych. Ty też, bo nie pobierasz żadnych opłat za przejazd. Pracujesz kiedy chcesz i ile chcesz.
  • Odpowiedz
- samochód musisz mieć też zarejestrowany na min. 5 osób i musi to być auto min. 4-drzwiowe


@ncpnc: Nie rozumiem tego. Jak jesteś jedynym właścicielem auta to odpada?
  • Odpowiedz
@Arrival: 8 gr za km? No nie rozśmieszaj mnie :) To nawet nie jest 1/3 kosztów samego paliwa. Nawet ustawodawca ustalił stawkę za kilometrówkę dokładnie 0,8358 zł/km. Uważasz, że dopłacaliby do interesu? Otwórz dowolny test długodystansowy w Motorze czy Auto Świecie i sprawdź jakie liczby wychodzą.
  • Odpowiedz
@ncpnc:

Jeśli masz nadzieję, że pojeździsz autem starszym niż 10 lat, to od razu wybij to sobie z głowy (warunek ubezpieczyciela, nie do przeskoczenia). Liczy sie data pierwszej rejestracji.


( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@awftt: Dobra myślałem, że nie liczysz paliwa i że to co wspomniałeś to utrzymania auta poza tankowaniem. Chociaż tu też wszystko zależy od auta. Jeśli mi wychodzi 8 gr za kilometr "utrzymania samochodu", do tego nawet przy spalaniu na poziomie 8l (zakładam, że nikt wielkimi, paliwożernymi silnikami nie jeździ Uberem) to masz dodatkowe 40gr. Dalej to prawie połowa tego co napisałeś.

Tak, ustawodawca dopłaca, każdy się cieszy jak głupi z
  • Odpowiedz
@Arrival: Przykładowe testy:

link 1
link 2

Koszty 0,91 zł, 0,77 zł i 0,82 zł. Owszem, można to obniżyć zakładając gaz, kupując używany samochód itd. Ale do ile zejdziesz? Do 0,60 zł za km? Tak czy siak zostają z tego słabe pieniądze, a kierowca Ubera nic nie wliczy w koszty, bo nie ma DG.
  • Odpowiedz