Wpis z mikrobloga

Miraski i Mirabelki,

Dzisiaj ostatni dzień we #wroclaw #korposwiat.

Rzuciłem robotę za ponad #15k i w przyszłym tygodniu jadę do #malaga w #hiszpania.
Zabieram rodzinę i będę prowadził mirkobloga żeby świat się dowiedział jak tam naprawdę jest.
Zabieram #motocykle ze sobą i to będzie mój główny środek transportu w pojedynkę.
Do zwiedzenia jest cała #andaluzja oraz rokokoko #maroko, #wlochy oraz #portugalia też w zasięgu i planach.
Będę tam pracował w #it (tak samo jak tutaj), więc nie będzie to typowe leniuchowanie i zwiedzanie a bardziej codzienne życie.
Byłem tam chwilę, nie znam zbytnio nikogo, trochę się stresuję ale jestem dobrej myśli ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jak chcecie to zadawajcie pytania ;-)

#podroze #emigracja

#cantowmaladze
  • 37
@canto: zapraszam do Toledo...oprowadze po miescie i moze jakie piwo wypijemy Jezeli bedziesz potrzebowal jakis porad odnosnie zycia tutaj to wal smialo. Mieszkam tu 2 lata. Dobrze ze bedziesz na wybrzezu bo w srodkowej Hiszpanii sa takie temperatury ze mala przyjemnosc z takiego lata...42 stopnie codziennie :/
@newnoise: Dzięki wielkie! Kawał drogi ale przy okazji wizyty w Madrycie chętnie wpadnę (lub wpadniemy ;-)
Jak na razie to nie wiem nic :D Najważniejsze to czy ceny wynajmu mieszkań można negocjować czy są stałe? Idealista wskazuje, iż można negocjować.
O większość pewnie będę lokalesów w robocie pytał aczkolwiek jeśli masz jakieś "rady ogólne" chętnie przyjmę :D
@smieszekzagranico: administrator( ͡° ͜ʖ ͡°)
@plnk: dziękuję, tak
@canto: Tak można negocjowac ale duzo raczej nie utargujesz ;). Idealista to idealna stronka do znalezienia mieszkania. Polecam odwiedzic miejscowosc Nerja obok Malagi. Odleglosc do mnie nie jest nawet taka straszna - ja ta trase zrobilem w jakies 4 godzinki przez Granade. Stan dróg tutaj jest zajebisty wiec...
@syrena_elektro: małą osiedlową, która została kupiona przez trochę większą lokalną.
Jeśli nie mieszkałeś na ołbinie w latach 90 to nie znasz :D
Cały czas próbuję coś swojego zrobić. Niestety jak się pracuje na etacie to czasu bardzo niewiele. Po robocie więc klepię sobie jakieś serwisy i soft.
W Maladze będę pracował w średniej wielkości firmie.
Jeśli jesteś jeszcze studentem to polecam ograniczyć chlanie (wiadomo, że nie do 0 :D) i poświęcić
@canto: mieszkałem tam ale około 2000r. w sumie dalej mieszkam w okolicy. A pytałem dla tego, że pracuję od początku u różnych lokalnych ISP, to zamknięte towarzystwo wiec pomyślałem, że może się znamy.
Powodzenia życzę na wyjeździe, w sumie to przy zarobkach >10k to mało kto myśli o wyjeździe więc kierowały tobą pewnie kwestie klimatyczne ;)
trzymam kciuki