Wpis z mikrobloga

Chciałbym się spytać o ten wątek. Na chwilę obecną ma 623 plusy, co jest bardzo dużym wyczynem biorąc pod uwagę godzinę dodania (21:30). Jest też pod nim sporo komentarzy wyrażających jednoznaczną radość z tego, co tam można zaobserwować.

Wśród plusujących i komentujących jest wiele osób utożsamiających się z konserwatyzmem i katolicyzmem. Chciałem się spytać: czy poniższe reakcje na widok człowieka najprawdopodobniej mocno zranionego (albo i gorzej) przez policję za machanie flagą to te słynne tradycyjne wartości i katolicka miłość bliźniego? A może chodzi o wolność słowa, o którą tak bardzo walczą konserwatyści i ich niezależne media?

ale wyrwał #!$%@? :DD

10/10 bardzo ładne lądowanie. czyli na dupie, tak jak lubi ( )

Upadł na tylnią część ciała. Będzie bolało Albo juz od dawna boli ( ͡° ͜ʖ ͡°)

pewnie pomylił ten strumień wody z cumshotem swojego chłopaczka

Coś pięknego

booom headshot!

Piękny widok ! 10/10 ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Z popularności tego wpisu wynika, że jedyną tradycyjną wartością jest kompletne zbydlęcenie.

#katolicyzm #kosciol #pytanie #4konserwy #neuropa #bekazprawakow #bekazpodludzi

Edit: Wszedłem sobie jeszcze na Frondę. Co ma do powiedzenia redaktor 3. największego portalu konserwatywnego i największego portalu katolickiego?

W tureckim Stambule rozpędzono wrogą Bogu demonstrację LGBT. Parada „równości”, w istocie wzywająca do otwartego wyszydzenia Bożego prawa, została u samego swojego początku powstrzymana przez policję.

W poprzednich latach władze tego kraju, hołdując fałszywym wymogom liberalizmu, tolerowały podobne ekscesy.

Turecki rząd nie powiadomił wcześniej, że demonstracja będzie niemożliwa, stąd dla zwolenników kłamstw ideologii LGBT niemożność publicznego wyszydzenia praw Bożych była niemałym zaskoczeniem.


Intrygujące, jak wiele wspólnego mają katolicy i muzułmanie. Z drugiej strony ci sami katolicy rzewnie płaczą, gdy tak samo są traktowani przez muzułmanów ze względu na wiarę tam, gdzie to oni stanowią mniejszość.
  • 136
  • Odpowiedz
@donttrustmeiamanengineer: na załączonym przykładzie mamy ludzi zachowujących się nieprzyzwoicie w miejscu publicznym, co jest karalne w Polsce. Równie dobrze mógłbym wkleić zdjęcie meneli, których widuję codziennie narąbanych na ulicy - taki stan jest bodajże też karalny w polskiej przestrzeni publicznej.

Wyłączyłbym takie niskie przykłady z dyskusji, bo chyba zdajesz sobie sprawę, że w tym przypadku sam się podkopujesz? Naturalna orientacja Homo Sapiens jest jaka jest, więc automatycznie znacznie więcej przypadków
  • Odpowiedz
@alkan: Katolik powinien troszczyć się o bliźniego zgodnie z przykazaniem miłości, a ograniczone jest to tylko dekalogiem i wolną wolą. Na filmiku widzę gościa, który "bierze prysznic" stopniowo się cofając, a potem strumień skierowany jest bezpośrednio na niego (czego, zdaje się, nie przewidział). Dopóki się nie przewraca, niech sobie robi co chce. Po upadku obowiązkiem katolika (i każdego z odrobiną wrażliwości) jest przynajmniej podbiec i sprawdzić, czy nic mu się
  • Odpowiedz
ale wyrwał #!$%@? :DD

Coś pięknego

booom headshot!

Piękny widok ! 10/10 ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@alkan: Nie ma to jak do bekowego gifa na siłę dopisywać ideologię. Wyjmij kij z dupy (if u know what i mean).
  • Odpowiedz
Mistrzowska logika, jak tu przyrównać katolików (?) do muzułmanów w zdarzeniu, w którym żadna z tych religii nie była czynnikiem sprawczym.


@Analityk: Islam nie był czynnikiem sprawczym w Turcji? Ciekawy pogląd. Nawet oficjalne tłumaczenie było związane z uszanowaniem Ramadanu.

Co do katolicyzmu - chyba nie zrozumiałeś, co miałem na myśli. Po pierwsze, krytykowałem to, że wielu ludzi, którzy utożsamiają się z religią i konserwatyzmem zaplusowali i udzielali się pod wpisem, którego treść zasadom tych idei wyraźnie przeczy. Po drugie, dziwiłem się, że katolicy, którzy sami doświadczają prześladowań ze strony muzułmanów tam, gdzie to oni są mniejszością, tak bardzo cieszą się, gdy islam prześladuje inne mniejszości. Własne doświadczenia z islamem powinny nauczyć Was nieco
  • Odpowiedz
reakcje na widok człowieka najprawdopodobniej mocno zranionego (albo i gorzej) przez policję za machanie flagą

@alkan: On nie został zraniony za żadne machanie flagą.
Równie dobrze mógłbyś powiedzieć, że na Marszu Niepodległości w Polsce policja biła uczestników za machanie polską flagą.
  • Odpowiedz
Nie ma to jak do bekowego gifa na siłę dopisywać ideologię


@h0gan: No cóż, może mamy różne wrażliwości, ale ja nie widzę nic śmiesznego w narażaniu życia i zdrowia młodej osoby za to, że macha flagą. Jest to przerażające zarówno na poziomie dosłownym - jest spora szansa, że chłopak będzie kaleką, jak i bardziej ogólnym - że tak niewielu ludzi obchodzi wartość wolności słowa. Poza tym uderzył mnie rozdźwięk między
  • Odpowiedz
On nie został zraniony za żadne machanie flagą.


@ibilon: A za co? O ile nie jesteś zwolennikiem wyłączania określonych grup społecznych spod systemu demokratycznego, to on nie robił nic złego.

Równie dobrze mógłbyś powiedzieć, że na Marszu Niepodległości w Polsce policja biła uczestników za machanie polską flagą.


@ibilon: Nie pamiętam, żeby policja w Polsce kogoś biła, w przeciwieństwie do milicji w Turcji. Jeśli ktoś oberwał, to ludzie robiący
  • Odpowiedz
@alkan:
Bo widzisz, wykopki - wielcy obrońcy "normalności", zwolennicy wolności, forpoczta walki z OGROMNYM ZAGROŻENIEM (xD) islamu, prawie niczym się od tych muzułmanów nie różnią, podobnie jak "kozojebcy" (jak to ich lubią nazywać) chcieliby zakazywać wszystkiego co im się nie podoba (i.e. obecne "stop pedalstwu i dżender"), zakazywać budowy, a nawet desakrować lub niszczyć świątynie obcych wyznań (słynne "zakazać budowy meczetów", "wrzucić im tam, he he, świnie i paczyć co
  • Odpowiedz
A za co?

@alkan: Czyli ten wóz z armatą wodną został specjalnie przysłany dla tego jednego faceta, bo machał tęczową flagą? Oddziały specjalne policji zostały zmobilizowane, bo jakiś facet machał flagą? To mu wpiszą w protokole, "machanie flagą"?

O ile nie jesteś zwolennikiem wyłączania określonych grup społecznych spod systemu demokratycznego, to on nie robił nic złego.

Jestem zwolennikiem wyłączenia wszystkich grup społecznych z systemu demokratycznego i całkowitego zlikwidowania władzy ludowej.
  • Odpowiedz
Czyli ten wóz z armatą wodną został specjalnie przysłany dla tego jednego faceta, bo machał tęczową flagą?


@ibilon: Nie. Odbywała się pokojowa demonstracja, ale w szczególności ten chłopak właśnie machał flagą. Nic więcej. Nie kradł, nie uciekał, nie prowokował, nie brał udziału w zamieszkach. Machał flagą.

Czy on tam robił coś złego czy dobrego, nie ma absolutnie żadnego
  • Odpowiedz
@alkan: Państwo nie wspiera homoseksualistów, tak samo jak nie wspiera wszystkich innych poza związkiem małżeńskim. Ja też płacę podatki - czy mam się domagać od państwa finansowania wyleczenia mojej mentalnej stulejki?
  • Odpowiedz
@EdwinHubble: Już pisałem wyżej, ale powtórzę - może mam dziwną wrażliwość, ale nawet największy spam nie usprawiedliwia śmiania się z tego, że młody, normalny, nikomu nieszkodzący chłopak ma sporą szansę skończyć jako warzywo. Sam pęd do ograniczania wolności słowa zresztą też mnie przeraża.
  • Odpowiedz
- 29% obywateli twierdzi, że homoseksualiści stanowią zagrożenie dla wszystkiego, co dobre i moralne w społeczeństwie,

- 35% obywateli twierdzi, że homoseksualiści zagrażają rodzinom,

- 28% obywateli twierdzi, że homoseksualiści są niemoralni.


@alkan: 29%, 35% i 28%. Zgodnie z logiką prawaków ich opinia jest mniejszością, więc niech zamkną ryje i nie dzielą się nią publicznie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz