Wpis z mikrobloga

Chciałbym się spytać o ten wątek. Na chwilę obecną ma 623 plusy, co jest bardzo dużym wyczynem biorąc pod uwagę godzinę dodania (21:30). Jest też pod nim sporo komentarzy wyrażających jednoznaczną radość z tego, co tam można zaobserwować.

Wśród plusujących i komentujących jest wiele osób utożsamiających się z konserwatyzmem i katolicyzmem. Chciałem się spytać: czy poniższe reakcje na widok człowieka najprawdopodobniej mocno zranionego (albo i gorzej) przez policję za machanie flagą to te słynne tradycyjne wartości i katolicka miłość bliźniego? A może chodzi o wolność słowa, o którą tak bardzo walczą konserwatyści i ich niezależne media?

ale wyrwał #!$%@? :DD

10/10 bardzo ładne lądowanie. czyli na dupie, tak jak lubi ( )

Upadł na tylnią część ciała. Będzie bolało Albo juz od dawna boli ( ͡° ͜ʖ ͡°)

pewnie pomylił ten strumień wody z cumshotem swojego chłopaczka

Coś pięknego

booom headshot!

Piękny widok ! 10/10 ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Z popularności tego wpisu wynika, że jedyną tradycyjną wartością jest kompletne zbydlęcenie.

#katolicyzm #kosciol #pytanie #4konserwy #neuropa #bekazprawakow #bekazpodludzi

Edit: Wszedłem sobie jeszcze na Frondę. Co ma do powiedzenia redaktor 3. największego portalu konserwatywnego i największego portalu katolickiego?

W tureckim Stambule rozpędzono wrogą Bogu demonstrację LGBT. Parada „równości”, w istocie wzywająca do otwartego wyszydzenia Bożego prawa, została u samego swojego początku powstrzymana przez policję.

W poprzednich latach władze tego kraju, hołdując fałszywym wymogom liberalizmu, tolerowały podobne ekscesy.

Turecki rząd nie powiadomił wcześniej, że demonstracja będzie niemożliwa, stąd dla zwolenników kłamstw ideologii LGBT niemożność publicznego wyszydzenia praw Bożych była niemałym zaskoczeniem.


Intrygujące, jak wiele wspólnego mają katolicy i muzułmanie. Z drugiej strony ci sami katolicy rzewnie płaczą, gdy tak samo są traktowani przez muzułmanów ze względu na wiarę tam, gdzie to oni stanowią mniejszość.
  • 136
  • Odpowiedz
@volq: Przeczytałem Twój komentarz, ale w ogóle mnie nie przekonał. Mam znajomego geja i jego opowieść o chłopaku w zaufanym gronie w którym można trochę intymności zdradzić nie robi żadnego wrażenia, ani nie wywołuje ambiwalentnych uczuć. Przeszkadzają właśnie takie parady. Ulica to nie miejsce na manifestację swojej orientacji i budzi to taki sam przeciw w większości społeczeństwa jak ostentacyjnie liżąca się para heteroseksualna na środku ulicy. Po prostu na wszystko
  • Odpowiedz
Osoby zaangażowane w ruch LGBT uważają że miłość homoseksualna jest równa miłości osób hetero, i w związku z tym domagają się traktowania jednych i drugich na gruncie prawnym i obyczajowym. Natomiast większość ludzi w Polsce chociaż nie jest przeciwna związką jednopłciowych to uważa je za gorsze od tradycyjnych.


@alkan: @volq: niektórzy tak, inni nie, większość będzie obojętna, tacy którzy traktują to jak coś niewłaściwego, tak jak obżarstwo czy
  • Odpowiedz
ci normalni geje, tacy jak większość społeczeństwa nie są narażeni na dyskryminację, bo nikt nie wie, że są gejami. Nie chwalą się na każdym kroku, że sypiają z mężczyznami, tak samo jak mężczyźni hetero nie mówią o tym zawsze i wszędzie.


@kiszczak: Czyli gej jest dobry tak długo, jak nikt nie wie, że jest gejem? No wspaniała sytuacja. Poza tym zapewniam Cię, że geje "nie chwalą się na każdym kroku" z kim i w jaki sposób sypiają. Chyba że chodzi Ci o to, że jeśli gej już się ujawni, to jest oczywiste, że sypia z mężczyznami. Ale to raczej trudno nazwać brakiem dyskryminacji. Nie widzę powodu, żeby homoseksualiści mieli się w jakikolwiek sposób ograniczać bardziej niż heteroseksualiści.

Druga sprawa to to, że heteroseksualiście nawet mocno przekraczającemu granice nic się nie stanie. Natomiast homoseksualista spokojnie dostanie po głowie nawet za to, co w przypadku heteroseksualistów jest oczywistą
  • Odpowiedz
@alkan: Pomijając, że to gejowska parada, i chrzaniąc miłość bliźniego, to on się po prostu rzeczywiście fajnie #!$%@?ł. Gdybym go spotkał to bym mu to powiedział. "ale zajebiście się #!$%@?łeś".
  • Odpowiedz
@bajbuss: No bardzo fajnie, dostać od milicji armatką wodną za machanie flagą. Super-ubaw. #!$%@?ć, że gościu w najlepszym razie wyszedł z tego bardzo mocno poobijany, a w najgorszym martwy. Podobny przypadek 2 lata temu skończył się pękniętą czaszką, czyli stanem bezpośrednio zagrażającym życiu i z niemałym prawdopodobieństwem czyniącym kaleką.

Jak będzie jakieś znalezisko o chrześcijanach prześladowanych w państwach islamskich, to mam nadzieję, że dodasz komentarz "ale zajebiście upadł", gdy ktoś
  • Odpowiedz
@alkan: Gościu centralnie ustawił się pod strumień. Czekał aż w niego uderzą. Dostał co chciał, mam go żałować? Trzeba mieć troochę rozumu nawet na manifestacjach. Armatka>tęczowa flaga.
  • Odpowiedz
@volq: troche odplywasz tematem a ja nie chce sie wdawac w dyskusje na temat slusznosci bo nie o tym temat. Filmik to odpowiedz na wasza propagande i poziomem nie odbirga od waszych prowokacji.
  • Odpowiedz
Gościu centralnie ustawił się pod strumień.


@bajbuss: Eee... Nie? Przecież wyraźnie widać, że chłopak pod koniec od dłuższego czasu stoi w miejscu, a to milicja nagle kieruje strumień wysoko znad niego prosto w jego klatę.

Armatka>tęczowa flaga.


@bajbuss: No super, hahaha. A gościu niech teraz będzie do końca życia kaleką z #!$%@? mózgiem. Ale armatka > tęczowa flaga, dobrze pedałowi. xD
  • Odpowiedz
@alkan: No do cholery. Cofał się pod strumień i się zatrzymał. Gdyby nie chciał wyrwać to by odszedł albo uciekł. Takie odwracanie kota ogonem to wyższa szkoła jazdy, chylę czoła.

Z resztą po co w ogóle ta dyskusja? Ile filmików w necie wywołało podobne reakcje? TwisterNetherland - tam były ostrzejsze akcje i nikt bólu upy nie miał. Poza tym jego geny i tak by nie były przekazane dalej więc na
  • Odpowiedz
Cofał się pod strumień i się zatrzymał.


@bajbuss: A co miał robić w takiej sytuacji? Był mokry, skołowany, pod strumieniem wody. Odruchowa reakcja - robił cokolwiek. Potem zatrzymał się, stał dłuższą chwilę i dopiero wtedy dostał strumieniem. Zresztą, czy to ma jakieś znaczenie? Czy machanie chorągiewką to powód, żeby zafundować mu co najmniej istotne obrażenia? Wyraźnie widać, że sam się w strumień nie pchał.

Poza tym jego geny i tak by nie były przekazane dalej więc na przyszłość gatunku wpływu to nie
  • Odpowiedz
@alkan: Marsze rodzin nie mają nic wspólnego z seksualnością. One manifestują wartości rodzinne, znacznie szerzej (wielopokoleniowe wychowywanie potomstwa, brak zgody na rozwody, wielodzietność i wiele innych). Takie marsze mają znacznie większe przesłanie niż marsze lgbt. I te marsze nie mają żadnego uzasadnienia. W Polsce, w której prezydentem miasta jest jawny gej. Mało tego- musicie zrozumieć, że te marsze działają na ludzi zupełnie odwrotnie niż byście chcieli. (zacząłem się zwracać w
  • Odpowiedz
@volq: ale ja ci wciąż powtarzam, że gdyby nie wasza propaganda, to ten filmik dzisiaj miałby może z 1/10 plusów. Tutaj nie ma drugiego dna, jest to tylko narzędzie do prowokowania drugiej strony.

Poza tym, ty tłumaczysz jednostki (siebie albo człowieka z filmu), a ja całe środowisko. Nie przeskakuję na inną pozycję kiedy mi wygodnie.
  • Odpowiedz
Marsze rodzin nie mają nic wspólnego z seksualnością. One manifestują wartości rodzinne, znacznie szerzej (wielopokoleniowe wychowywanie potomstwa, brak zgody na rozwody, wielodzietność i wiele innych). Takie marsze mają znacznie większe przesłanie niż marsze lgbt.


@kiszczak: Marsze LGBT też nie mają nic wspólnego z seksualnością jako taką. Dotyczą równouprawnienia homoseksualistów. Homoseksualizm to nie tylko seks. Homoseksualiści mają dokładnie takie same potrzeby jak heteroseksualiści (miłość, bezpieczeństwo, stabilizacja, wsparcie), tylko że realizują je z osobami tej samej płci.

I te marsze nie mają żadnego uzasadnienia. W Polsce, w której prezydentem miasta jest jawny
  • Odpowiedz