Wpis z mikrobloga

Tak sobie czytam żale od mireczków na lekarzy w poradniach jacy to źli są że nie przyjmują... Ja z kolei mam problem, bo jak przyjme w poradni wiecej pacjentów niż danego dnia moge to NFZ mi siadzie na łeb i dostane kare. Fajnie, prawda? A jak odmówie pacjentowi to jestem j-----m leniwym kutasem (PZP - taka specyfika pacjentów) i jego/ją nic nie interesuje on/ona płaci składki (ja mhm z renty socjalnej)i ma być przyjęty/a. S-----a...
Do tego wszystko szybciutko w pośpiechu.... A spróbuj się pomylić w refundacji! Kwetiapina na ryczałt w schizoafekcie i już jestem pare stów w plecy...

Opowiesci z psychiatryka sie pare pozbierało to opowiem jak tylko sie zaczna dla mnie wakacje.

#lekarz #medycyna #psychiatria #poradnia
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@semperfidelis: najcześciej i tak obrywają recepcjonistki. Może dlatego czesto są nimiłe - bo ktoś je wcześniej zwyzywał ... Zapomniałem wspomnieć o wynagrodzeniu, które zapewniam że mija się z wyobrażeniem przecietnego polaka o zarobkach lekarza w poradni.
  • Odpowiedz
@delirium_tremens: Wynagrodzenie jest wprost proporcjonalne do ilości etatów;) Kolega klepie dyżury w 3 placówkach - w tygodniu 4-5 dni dyżurów, 2 noce w domu i zarabia bardzo dobrze, ale jakim kosztem, ja się pytam. Dlatego ja spierdzielam do Niemiec;)
  • Odpowiedz
@delirium_tremens: Dlaczego biedaki ze schizoafektywną są pokrzywdzone? Nie mają ani refundacji kwetiapiny, arypiprazolu. Gdyby to ode mnie zależało to bym im wciskała F31.
Masz jakieś doświadczenia z asenapiną?
  • Odpowiedz
@semperfidelis: ja akurat mówiłem tylko o kasie z poradni. Zarabiam całkiem przyjemnie, ale fakt, sporym kosztem wolnego czasu. Najsmutniejsze że zarabiam najwiecej tam gdzie najmniej pracuje... :( A co do emigracji to spadam jak tylko dostane papier specjalizacyjny. Do Norwegii mnie bez tego nie przyjma.
@Miniaa: Chad a schizoafekt to jednak zbyt duża różnica. Częściej się im nadrozpoznaje schizofrenie. Asenapina jest cholernie rzadko stosowana. Głównie ze względu na
  • Odpowiedz