Wpis z mikrobloga

Jeszcze tam nie pojechałam a już się popłakałam, cholerne #feels
Znajomi i rodzina podrzucają mi co jakiś czas ubrania, zabawki, gadżety dla dziecka. Co mi potrzebne zostawiam, resztę "popycham" dalej wśród potrzebujących znajomych. Teraz zebrała się spora kupka rzeczy a znajomi w potrzebie już obdzieleni... Znalazłam dom samotnej matki(a raczej rodzin) i dzwoniłam czy mogę przywieźć rzeczy i w jakim wieku są dzieciaki. Niestety ledwo słyszałam Panią i teraz czekam na maila o wieku i płci dzieciaków. Weszłam na ich stronę. No i jak tak patrzę na te dzieciaki ze starymi zabawkami, w ponurych murach, na smutne matki... No i się popłakałam. Patrzę- dzieciak z takimi lokami jak moja córa. No i znowu w płacz.
Dowiadywałam się o domu małego dziecka- ubrania mają, bo sponsorzy co jakiś czas rzucą ubrania, butelki itd, finansowanie od Państwa. Też nie mają lekko ale im najpotrzebniejsza jest miłość. Jezu, w ogóle chyba by mi serce pękło jakbym miała tam wejść i zaraz wyjść. Wy też tak macie czy tylko ja jestem taka #!$%@? wrażliwa?
Więc zbieram ciuchy dla dzieciaków, wór zabawek, trochę swoich niechodzonych ciuchów dla matek i jadę w tygodniu. Może nie rozryczę się na ich oczach a dopiero w aucie. No kurde, czemu tyle biedy i smutku? A jakaś beyonce ma dylemat czy kupić kolczyki za 100 000 czy za 150 000 zielonych. Świat to #!$%@?.
#dzieci #gorzkiezale #smutnazaba #mozechceciepomoc ?
  • 16
@Refusek: No tak, chodzi mi o to, że taka cholerna niesprawiedliwość, rozstrzał między tymi biednymi bez możliwości poprawy sytuacji, jakimiś głodnymi dzieciakami a takimi ludźmi, którzy sami nie wiedzą ile mają kasy i przejmują się kolorem papieru do dupy. Smutne #!$%@?.
@Naciass: wlasnie im jest potrzebna bardziej milosc a nie kasa
dobra materialne zapewniaja im sponsorzy, taka Beyonce tez pewnie co jakis czas daja jakas kase na akcje charytatywna wiec jeden #!$%@? czy ma kolczyki za 100000 czy za 20$
@michaml9995: wiesz, z mniejszym czy wiekszym biustem/penisem można żyć. To są takie wkurzające ale normalne "problemy" ale jak nie masz co dać jeść głodnemu dziecku to już ryje w mózg.
@Nort: No tak, oczywiście ale gdyby była kasa to może nie było by tyle nieszczęścia w tych domach samotnych matek, może ileś tam z dziewczyn, które stwierdziły że nie stać je na utrzymanie dziecka nie oddałyby go...
trudny temat.
@Naciass: wydaje mi sie, ze dzieci laduja w domach dziecka rzadziej przez brak kasy niz np przez smierc rodzicow czy przez to, ze to sa wpadki
ktore w tym domu rodzinnym mialyby gorzej niz w tym domu dziecka (rodziny patologiczne etc)
a wydaje mi sie, ze wiesz jak sie konczy danie kasy takiej rodzinie
@Naciass: Zalezy czy ze swojej winy nie masz co jesc czy z winy przypadku, moja mama miala mieszkanie w centrum miasta, zadluzyla je nic oczywiscie o tym nie mowiac i mieszkanie trzeba bylo sprzedac, mamuska oczywiscie kase #!$%@? i teraz nasza 3 szlaja sie po mieszkaniach do wynajecia a mama siedzi w przytulisku :)
@noelo_cohelo: no wiem, ze pewnie elita to nie jest. Ale szkoda mi dzieciakow, niech tez maja odrobinke radosci z bluzki z kubusiem puchatkiem albo lalke czy misia. To taki dom "posrodku niczego" na wsi a nie w duzym miescie, utworzony przez lokalny monar.
@Naciass: Miałam kiedyś praktyki w domu samotnej matki. Przed nimi miałam odczucia podobne do Twoich. Okazało się, że wszystkie te kobiety były roszczeniowymi babami, nastawionymi na social, którym nawet nie chciało się pilnować dzieci - bo po co? Przecież są SAMOTNYMI MATKAMI, mieszkają w placówce opiekuńczej, więc NIECH KTOŚ pilnuje ich zgrai dzieciaków. Praca? Niee, jeszcze stracą przywileje. Pilnowanie pociech? A z jakiej racji? Antykoncepcja? Seba nie lubi gumek, a tabletki
@Naciass: Patologia to stan umysłu, a nie stan portfela. Zabierzesz Beyonce sto milionów i dasz biednym i wiesz co się stanie? Za 10 lat Beyonce będzie znów mieć 100 milionów a biedni będą dalej biedni.

Tych ludzi w domu nie nauczono jak żyć, jak pracować, jak szanować prace innych. Innymi słowy maja po prostu #!$%@? podejście do życia i to jest powód ich niepowodzeń. Jakakolwiek forma pomocy powinna skupiać się na