Wpis z mikrobloga

#motoryzacja #samochody #zwyczaje #januszemotoryzacji

Czy Wy też zwróciliście uwagę, że średnio co 3 -4 osoba jeździ cały czas na zimówkach... Nigdy do tego szczególnie nie przykładałem uwagi, ale ostatnio zacząłem i czasami wręcz na danym parkingu jest przewaga aut na zimowych kapciach niż na letnich.

Przecież to nie ma żadnego sensu.. Ze znajomych, to w pracy 3 osoby jeżdzą na zimówkach.. jednej zasugerowałem zmianę opon na letnie, bo szkoda zimówek bo akurat nowe miała, to sie zawstydziła i powiedziała no miałam zmieniać tydzień temu właśnie.. to było 2 tygodnie temu.. dalej jeździ na zimówkach. Drugiej nie proponowałem nawet bo nie wiele z nich zostało.
Sąsiad z kolei to całe życie na zimówkach.. od 6 lat powtarza że musi kupić letnie. Co parę sezonów kupuje nowe zimówki.. i to już tak ciągnie od 2 samochodów. Dzisiaj jak szedłem po osiedlowym parkingu to naliczyłem 7 aut na zimówkach.. z czego jedno w takim stanie, że opony prosto bym dał na płotek bo już do jazdy się nie nadają...
  • 8
@hoff9000: Jak ktoś robi te typowo polskie 4 - 5 000 km rocznie, z czego 98% w mieście to jeden #!$%@? na czym jeździ. Zimówki w tym wypadku lepsze bo jak nieco śniegu spadnie to taki Janusz nie spanikuje ; )
@hoff9000: Dwukrotna zmiana opon w ciągu roku to koszt 80-120zł. Jeśli jeździsz mało i masz jakieś gówinko typu seicento na miasto, to na cholerę zmieniać? W ciągu 4 lat za zaoszczędzone pieniądze kupujesz nowy komplet opon. O ile już po 4ech latach są do wymiany. ;)