Wpis z mikrobloga

Moto mirki, jak myślicie sprzedaż motocykla o poj 500 ccm zarejestrowanego jako 125 ccm na kat B to duże przestępstwo podchodzące pod paragraf? Czy realia są takie że mało kogo to obchodzi, jedynie problemy przy jakimś wypadku itp?
Z góry uprzedzam wasze odpowiedzi, nie nie planuje zakupu, mam prawo jazdy, pytam z ciekawości.
Zauważyłem coraz więcej ogłoszeń tego typu, czy sprzedawcy się nie boją że mogą mieć przez to jakieś nieprzyjemności ? Chociaż w dobie dzisiejszych #januszebiznesu przekręt to styl życia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#motocykle #motoryzacja #prawo
  • 13
  • Odpowiedz
@Gostas: czy nie boja sie miec nieprzyjemnosci dla $? Co powiesz o cofaniu licznikow, dilerach wszelkiej masci, zlodziejaszkow, oszustow podatkowych itd. Xd? To samo.
  • Odpowiedz
@Gostas: Przy wypadku beda jaja. Ubezpieczyciel sie wypnie . Jak Cie ktos podpierniczy to tez masz lipe. 500ke chetnie kupi jakas szkola jazdy wiec nie wiem po co jako 125 robic przypal.
Kolejna sprawa - 500 dla janusza co ma B to naprawde troszke za duzo na poczatek.
  • Odpowiedz
@Gostas: Chodzi o hajs. Tak na prawdę jest to wykroczenie, nikt nikogo za to do paki nie zamknie, bo nie jest to oszustwo w dokumentach (bo te są wydane itp. zgodnie z prawem), to jest po prostu niezgłoszenie zmiany silnika bo taka modyfikacja jest dopuszczalna prawnie, tylko trzeba ją zgłosić. Nieprzyjemności? Nie głupi diagnosta nie przepuści takiego motocykla na przeglądzie (tylko nowy motocykl diagnosty szybko nie ujrzy), nie głupi policjant zatrzyma
  • Odpowiedz
@Gostas: Rozumiałbym jeszcze 250, ale przecież 500ccm jest znacznie większy i masywniejszy. Nie ma bata, żeby się policja nie połapała, a zapewne skończy się to odholowaniem, zabraniem dowodu rejestracyjnego i jakimś sądem grodzkim.
  • Odpowiedz
125/50 to norma, na allegro zawsze tego ogrom zmienily sie przepisy to i zmienią sie tylko pojemnosci kolo ukosnika. A co do ubezpieczyciela to roznie to moze byc. Za dzieciaka wielu kolegow mialo rozne wypadki na np. 70/50 i nigdy ani policja ani ubezpieczyciel nie zauwazyl, o tym zeby sie ktos zczail przy 125/50 tez nie slyszalem. A do tego nawet jakbu policja zauwazyla i zabrala dowod to w Polsce bez problemu
  • Odpowiedz