Wpis z mikrobloga

@BarteckR: Ze wszystkich komentujących jesteś zdecydowanie najbliżej tego co chciałem przekazać. Ja nie gloryfikuję pracy fizycznej, nie twierdzę, że umysłowa jest gorsza.
Ciężka, fizyczna praca nie musi oznaczać zapierdzielania na budowie czy przy żniwach; czasami wystarczy bardzo intensywne sprzątanie np we własnym domu, budowanie czegoś na działce albo bezinteresowna pomoc ludziom (np podczas powodzi budowanie wałów). Każdy, nawet ten kto wychował się w bogatej rodzinie i jest profesorem na uczelni ma
@Andr3v: Zanim mięśnie się przyzwyczają to mijają 2-3 tygodnie. Widać, że dłużej jak te dwa dni nie pracowałeś fizycznie. I to nie tylko mój przypadek. Jak ktoś nie pracował wcześniej fizycznie, to zanim się ciało przyzwyczai to mija właśnie tyle czasu.
@mlg20: @Grepokk: @markopolon: @Flypho: Nie mówię o ciężkiej pracy jako o sposobie na życie! Niektórzy pracują fizycznie bo po prostu lubią uczucie zmęczenia; inni pracują ciężko po to by mieć pieniądze na studia, przepracowują się fizycznie, a i tak potrafią być najlepszymi studentami na roku.
Można być dobrze wykształconym, mieć kasy jak lodu i jednocześnie być debilem, który całe życie wymigiwał się od pracy fizycznej.
@Andr3v: Nie