Wpis z mikrobloga

Czo te ukraińce to ja nawet nie...
"liepsze było by dla naszego, przyjaciełstwa pisać o wspólnem zwyczenstwu: Bitwa pod Chocinem 1621 rok, Pochod Na Moskwu 1618 rok, Bitwa Warszawska( gdzie Zamoscia broniłi Ukraincy generała Bezruczko ta niedali mozliwoszi konnemu wosjku Generala Tuchaczwskego zrobic atatku w plecy Wojska Polskiego). Ja lubiem Połakow chcem alby my zawsze zyli w przyjazni ta sojuzie hospodarczym - z tego wygra obydwa Narody"

tl;dr


#rakcontent #rakinstant #polska #ukraina
  • 39
To przypomnij sobie pierwszą połowę lat 90-tych :)


@maniac777: My się nie pchaliśmy do europy mając korupcyjny kraj. Jak ustabilizowaliśmy sytuację w kraju, weszliśmy do Unii, a ukraińcy mając tyle samo czasu co my (26 lat), nadal tego nie potrafią zrobić, mało tego, mając kraj w stanie rozkładu, aspirują do bycia członkiem unii europejskiej.

A poza tym posłużę się Twoją retoryką, gdzie ja napisałem, że zawsze tak będzie? Też poczyniłeś pewne
My się nie pchaliśmy do europy mając korupcyjny kraj.


@graczznumerempierwszym: To chyba inaczej pamiętamy lata 90-te bo z mojego punktu widzenia od samego początku po wyrwaniu się od ruskich parliśmy na zachód czego dowodem jest złożenie wniosku 25 maja 1990 roku (aż sobie datę sprawdziłem). :)

Jak ustabilizowaliśmy sytuację w kraju, weszliśmy do Unii


@graczznumerempierwszym: To prawda i Ukraina też wcześniej do UE nie zostanie wpuszczona.

a ukraińcy mając tyle
@graczznumerempierwszym: Oczywiście. Przecież nikt nikomu nie sugeruje zapomnienia historii własnego narodu. Trzeba jednak pamiętać również o tym że obecnie sprawcy w większości są tak samo martwi jak ofiary. Współcześni Polacy i współcześni Ukraińcy muszą żyć dalej by układać sobie nawzajem relacje. Tobie radzę byś spoglądał czasem w przyszłość, bo to tam spędzisz resztę życia.
@maniac777: przechodząc nad tym wydarzeniem jak gdyby nigdy nic i przechodząc do porządku dziennego i jeszcze im pomagając dajemy im znak że mogą nas grabić mordować a i tak im pomożemy w przyszłości. Trzeba wyjaśnić kwestie z przeszłości. Oni nie wyjaśniając tych kwestii mają problem już dzisiaj z faszystami w Ajdarze którzy dopuścili się zamachów w Kijowie.
przechodząc nad tym wydarzeniem jak gdyby nigdy nic i przechodząc do porządku dziennego


@graczznumerempierwszym: Kiedyś będziemy musieli przejść do porządku tak samo jak przeszliśmy do porządku z Niemcami i nikt nie mówi że Niemcy mogą grabić i mordować i nie oznacza to że zapomnieliśmy o ofiarach drugiej wojny.

którzy dopuścili się zamachów w Kijowie.


@graczznumerempierwszym: O jakich zamachach mówisz?
@graczznumerempierwszym: Nie, po prostu nie mam ochoty prowadzić tej dyskusji kolejny raz bo mam wrażenie że zataczamy koło. Przypominam że Ukraińcy wielokrotnie przepraszali za zbrodnie na Wołyniu i wielokrotnie odcinali się od ich sprawców... ale UPA i OUN mimo iż w Polsce jest znana tylko z jednego nie tylko tym się zajmowała.
@graczznumerempierwszym: dziwisz się że wizerunek gościa który zorganizował Ukraińców do walki o idą na czele pochodów gdy niepodległość jest zagrożona?

Co do przepraszania chyba trzech ostatnich prezydentów to robiło, a obecny robił to nawet podczas przemówienia w naszym sejmie na przełomie tego i ubiegłego roku.
@graczznumerempierwszym: Oczywiście że mają więcej, ale skoro my mordowaliśmy również ich cywilów to czy słowo przebaczamy z ich strony nie ma znaczenia?! Czy nie jest ważne? No chyba że mord na cywilach uznajesz za ok "bo odwetowy", to wtedy nie mamy za bardzo o czym rozmawiać.