Wpis z mikrobloga

Nope


@agacik92: Dlaczego nie? pytam nie atakująco. Moim zdaniem, każdy zasługuje na prawdę, w szczególności, że mama nic złego nie zrobiła. To ojciec postąpił niemoralnie i skrzywdził kobietę, z którą ma dziecko.

Ja często stawiam się w takiej sytuacji, co gdyby to chodziło o mnie. No ja bym chciał to wiedzieć. Jednak szczerość jest dla mnie bardzo ważna. A jak tu u ciebie wyglada?
Swoje lata masz, to w tym problem,
@agacik92: No tak, ale op się zapytał czy powiedzieć. Niezależnie jaka jest relacja teraz, moim zdaniem ta osoba powinna się o tym dowiedzieć.
Wartością moralną i etyczną każdej osoby jest uczciwość i prawda. Jeśli mamy pewność co do zdrady, która miała miejsce 15 lat temu, warto być szczerym i komunikować to osobie, której dotyczy.

Mi kręgosłup moralny by nie pozwolił przejść obok tego obojętnie. W szczególności ze względu na fakt, ze
@Duszeczek Rozumiem Twój punkt widzenia, ja też absolutnie nie toleruję zdrady.

W tym przypadku spróbuj jednak spojrzeć na problem z innej perspektywy - na przykład tej żony. Co jeśli ona wiedziała, że ta zdrada była. Co jeśli bardzo to przeżyła, ale postanowiła ratować to małżeństwo i teraz po 15 latach jej dziecko przypomina jej o tym bólu, o wszystkim co przeszła. Czułbyś się dobrze, gdyby Ci powiedziała że wiedziała i niepotrzebnie jej
Mój nie, ja bym się czuła jakbym się wpierdzielała między wódkę, a zakąskę


@agacik92: Ja na całe szczęście nigdy nie piłem alkoholu mimo, że jestem pełnoletni to nie wiem jak to jest ;p

jej smutek przez kolejne dni, tygodnie, to serce by mi pękło na pół.

Ten smutek nie będzie wynikał dlatego, że mówisz prawde i to jak jest, tylko przez błąd drugiej osoby. Ty w niczym nie zawiniłaś, tylko postępujesz
@6poziomprokrastynacji a wypowiem się bo miałem kiedyś podobna rozkminę w kręgu znajomych.

Nie mów z kilku powodów po części już wymienionych przez przedmówców.

1. jeśli mama wie to niepotrzebnie jej rozdrapiesz rany
1a. Jeśli mama wie to zawstydzisz ją i upokorzysz zdradzając jej że ty wiesz
2. Jeśli nie wie a ojciec w żaden sposób już nie krzywdzi mamy to nie ma sensu robić inby dojrzałym ludziom
2a. Jeśli już powinna się