Wpis z mikrobloga

Czo te ukraińce to ja nawet nie...
"liepsze było by dla naszego, przyjaciełstwa pisać o wspólnem zwyczenstwu: Bitwa pod Chocinem 1621 rok, Pochod Na Moskwu 1618 rok, Bitwa Warszawska( gdzie Zamoscia broniłi Ukraincy generała Bezruczko ta niedali mozliwoszi konnemu wosjku Generala Tuchaczwskego zrobic atatku w plecy Wojska Polskiego). Ja lubiem Połakow chcem alby my zawsze zyli w przyjazni ta sojuzie hospodarczym - z tego wygra obydwa Narody"

tl;dr


#rakcontent #rakinstant #polska #ukraina
  • 39
@graczznumerempierwszym: Nie wiem na jakiej podstawie odnosisz takie wrażenie... Ja tam nic takiego nie widzę. Widzę natomiast że on wskazuje wydarzenia w których historia nas łączyła. Odnosi się pozytywnie i bez antagonizmów. Tak Cię obrusza i tak Ci to przeszkadza że pisze że lubi Polaków? Tak bardzo jest to sprzeczne z Twoim światopoglądem Ukraińca pałającego nienawiścią że dopatrujesz się problemów tam gdzie ich nie ma?
@maniac777: ale dlaczego mamy być w sojuszu gospodarczym z biedniejszym krajem i być może dokładać do interesu? jak tu nie myśleć ze Ukraińcy są negatywnie nastawieni do Polaków skoro nawet poroszenko uznaje banderowców za gierojów?
ale dlaczego mamy być w sojuszu gospodarczym z biedniejszym krajem i być może dokładać do interesu?


@graczznumerempierwszym: A dlaczego Niemcy mieliby być w sojuszu gospodarczym z Polską i dokładać do interesu? Ja poczytuję wypowiedź Ukraińca jak propozycję. Możemy na tą propozycję przystać lub nie. W mojej ocenie niewciąganie Ukrainy w związki z nami skończy się tym że zostaną połknięci przez i w dłuższej (kilkudziesięcioletniej) perspektywie wzmocnią Rosję.

Jak tu nie myśleć
@maniac777: bo my jesteśmy cywilizowanym krajem gdzie jest mało korupcji? Wystarczy ze USA wysyła na Ukrainę broń nieśmiercionośną
Jakoś my mając do wyboru kult Wiśniowieckiego nie kultywujemy go bo wiemy ze był okrutny i był zbrodniarzem i znależliśmy sobie inne autorytety
bo my jesteśmy cywilizowanym krajem gdzie jest mało korupcji?


@graczznumerempierwszym: To przypomnij sobie pierwszą połowę lat 90-tych :) Wszystko się zmienia. Czasem na lepsze, czasem na gorsze. Ale zakładanie za bugiem będzie zawsze tak samo jest nieco naiwne.

Jakoś my mając do wyboru kult Wiśniowieckiego nie kultywujemy go bo wiemy ze był okrutny i był zbrodniarzem i znależliśmy sobie inne autorytety


@graczznumerempierwszym: Mamy znacznie dłuższą historię państwowości. Mamy z czego