Wpis z mikrobloga

Ada Lovelace - prawdopodobnie pierwsza programistka i to bez 15K ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Na hologramach autentyczności produktów Microsoftu znajduje się wizerunek Ady Lovelace - kobiety, która już połowie XIX wieku stworzyła pierwszy w historii algorytm.
Lovelace napisała algorytm uznany za pierwszy program komputerowy - w pełni mieścił się w późniejszej definicji komputera. Przewidywał zdolność konstrukcji do operowania danymi i wykonywania ciągów instrukcji.
Programy napisane przez nią nie zawierały błędów i urządzenie zdolne było wykonywać obliczenia z dokładnością do 31 cyfr.
#programowanie (mam nadzieje, że mnie za tag nie zabijecie) #ciekawostki #microsoft #ciekawostkiwojtasa
wojtasu - Ada Lovelace - prawdopodobnie pierwsza programistka i to bez 15K ( ͡° ͜ʖ ͡°...

źródło: comment_XYoZqLsvKJJ1WFAiaqMAL4Je5GzX1EAc.jpg

Pobierz
  • 18
  • Odpowiedz
@aaandrzeeey: chodzi ci o to że nie tylko jezyk programowania czy ze nie tylko jej imieniem? ;)
Jeśli to drugie to jasne że tak, pierwszy z brzegu znany fizyk Turbo Pascal.
  • Odpowiedz
@wojtasu: Żaden pierwszy algorytm, wszak algorytm Euklidesa wymyślił dużo wcześniej żyjący Euklidesa. Zresztą sam algorytm to nie jest coś ściśle związanego z informatyką czy nawet matematyką, tylko po prostu synonim na słowo przepis, instrukcja. Przepis kucharski czy instrukcja z Ikei to też algorytmy.
  • Odpowiedz
a język programowania, który został nazwany jej imieniem, jest chyba najgorszym jaki widziałam -,- współbieżny Pascal, meh.
  • Odpowiedz
Na uczelni wat wydział cybernetyki jest jeszcze przedmiot gdzie dosyć sporo mówią o pani Adzie.Na szczęście nie każą programować w Adzie dają wybór:).
  • Odpowiedz