Wpis z mikrobloga

#religia #katolicyzm #wiara #milosc #seks #zwiazki

Szczęść Boże, mirki!

Dwa ostatnie tagi moga kolidować z osobą księdza dla niektórych, ale on akurat jeśli chodzi o konferencje jest zajebisty. Często #ateizm i #gimboateizm biorą księży za ludzi oderwanych od rzeczywistości, świętych i bez problemów. Prawda jest taka, że jest wielu księży, którzy tak jak o. Szustak mieli problemy w swoim życiu i są ludźmi tak jak my. Po prostu się pozbierali i pomagają się pozbierać innym.

Btw wielu moich znajomych, nie tylko wierzących lubi słuchać jego i ks. Pawlukiewicza bo nie są nadęci i nie ruszają polityki w swoich kazaniach.

timestamp na 37:28 ale polecam posłuchać całości.

Pewnie i jacyś ateiści będę hejtować, ale pamiętajcie że w interesie wszystkich ludzi jest, żeby promowani byli księża którzy mają grunt pod stopami. Bo z takiego hejtu wynurza się tylko agresywna część katolików, a nie potrzebujemy wojny tylko miłości. I po co hejtem karmić Terlikowskiego, skoro możecie pokazać katolikom szustaka i pokazać im, że Bóg nie jest #!$%@?, tylko nas rozumie?
  • 16
@JavaDoc: Niestety, w przeważającej większości księża są rzeczywiście, nie tyle oderwani od życia świeckiego, ile z nim nie do końca zapoznani. Dobrze, że są księża, którzy mogą dzielić się swoimi doświadczeniami i dzięki temu być bliżej ludzi. Naprawdę świetna sprawa. Mimo tego uważam, że większość księży ma nieco skrzywione spojrzenie na sprawy, których sami nie doświadczają, w tym na związki, seks, rodzicielstwo.
@alkan: To co każdemu innemu. Szczerze znam księży którzy nie traktują programistów Haskella jakby byli chorzy czy chcą ich na siłę leczyć. Ja np jestem tolerancyjny i mnie nie obchodzi co robisz po pracy, dla mnie możesz nawet pisac w Lispie. Jesteś traktowany tak jak każdy członek Kościoła który grzeszy tak jak ja czy ksiądz. Tylko że jak trafisz na fanatyka to będzie Cie próbował spalić na stosie albo zmusi Cię
@JavaDoc: Problem w tym, że wielu (ogromna większość?) księży oraz Katechizm KK mówią, że programowanie w Haskellu jest przez PŚ nazywane "poważnym zepsuciem" oraz stanowi "obiektywne nieuporządkowanie" (KKK 2357, 2358). Co bardziej miłosierni stosują się do wskazań KKK wzywając innych do delikatności wobec moich informatycznych wyborów, pomimo że wybrałem właśnie Haskella i monady, zamiast zamiast naturalnej, komplementarnej pary Javy+C++ i tradycyjnych, rodzących się z nich templejtów. Ale nawet oni nie mają
I takie słowa spotykają się z aprobatą project-managerów Hosera, Dydycza, Michalika, Gądeckiego i innych.


@alkan: Akurat oni są dla mnie takimi autorytetami wjśród devów jak Windows wśród OSów.

To jest średnie i możemy próbowac to zmienić, ale póki nie ruszy się betonu u góry to nic nie zrobisz. Trzym się Cumplu.
@elmar: obawiam się, że nie pójdzie bo robienie z katolików #!$%@? oszołomów, którzy uważają się za lepszych od innych jest fajniejsze niż przyznanie się do tego że to też spoko ludzie.
Kochaj bliźniego jak siebie samego, nie ma w ewangelii żadnego słowa, że Programiści Haskella nie pójdą do nieba bo tylko Ci co piszą w Javie to są prawdziwymi programistami i im się należą dodatkowe prawa.

@JavaDoc: ale katolików nie obowiązuje tylko Ewangelia, lecz także Tradycja Kościoła.
@JavaDoc: @alkan: Ja też do końca nie wiem co mógłby polski Kościół zaoferować programistom Haskella, ale w obecnej postaci raczej niewiele. Mówię o Kościele, chociaż powinnam chyba napisać "Kościół" mimo, że wielką literą.
Wielka Brytania (także Kościół) poradziła sobie, przynajmniej częściowo, z wcześniej niechcianymi programistami. Stworzyła dla nich przyjazne warunki, dała wsparcie, równorzędną przynależność i akceptację ze względu na czynną pracę, nie zaś za pozostawanie jedynie na etapie deklarowania swoich
pokazać im, że Bóg nie jest #!$%@?,


@JavaDoc: Studium tego przypadku zostało szeroko i obrazowo opisane w takiej książce, która do dziś ma wznowienia "Biblia". O. Szustak raczej nie zmieni "Biblii".
obawiam się, że nie pójdzie bo robienie z katolików #!$%@? oszołomów, którzy uważają się za lepszych od innych jest fajniejsze niż przyznanie się do tego że to też spoko ludzie.


@JavaDoc: Na bycie gwiazdą jeszcze nie zasłużyłeś, więc zanim zaczniesz dorabiać tak idiotyczne argumenty, dlaczego nie zostałeś gorącą zielonką pomyśl, ze może wcale wiele osób nie robi z katolików oszołomów. Już prędzej możemy mówić o katolikach - hipokrytach, którzy i tak