Wpis z mikrobloga

  • 58
No Mireczki! Nastawione o 20:15 tak kolo 21:45 powinny być gotowe bo to młode ziemniaki. U nas mówi się na to "duszonki". Warstwa ziemniaków /sól / pieprz / warstwa cebuli / warstwa marchewki / warstwa kiełbasy w plasterkach toruńska jakaś / warstwa boczku tez pokrojone no i tak na zmianę ze trzy warstwy. Jakby co to pytajcie ale odpowiem później bo siedzimy miło przy ognisku.
#gotujzwykopem #bielskobiala #chwalesie
Gronie - No Mireczki! Nastawione o 20:15 tak kolo 21:45 powinny być gotowe bo to młod...

źródło: comment_ua1gHsLNitvYQfynRcfW5Sox85KqX58Q.jpg

Pobierz
  • 53
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Android
  • 0
@Jaszczurovsky: duszonki uwielbiam dokładnie takie jakie są. Mieszkam teraz jakieś 40km od rodzinnego domu i tutaj wersja nazywa się "stryka" ale o tym może też napisze przy okazji fotorelacji. Obserwuj #duszonki pozdro
  • Odpowiedz
@Keepor: ale przypalone ziemniaczki są najlepsze ( ͡ ͜ʖ ͡) u mnie pieczonki się na to mówi, ale myślałem, że to jest w Polsce znane, a się okazuje ze nie bardzo
  • Odpowiedz
@kabarto: W Polsce ogólnie może są znane, u mnie średnio, więc nie kieruj się tym co u mnie;) Dlatego pytałem, bo rozkminiam czy chodzi o to, żeby przypalać czy woda wychodzi z warzyw czy jak to wygląda teoretycznie a jak praktycznie( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Keepor: młode ziemniaki mają dużo wody która z nich wychodzi i z innych warzyw tez i w tym się to samo dusi. wewnątrz garnka wykładasz liśćmi młodej kapusty (tymi co się zwykle wyrzuca) a jak już położę ostatnią warstwę to na górę daje pół kostki margaryny.
  • Odpowiedz
via Android
  • 3
@chozi: Mój ojciec jest z Bujakowa niedaleko Kóz i według Jego przepisu (i Jego ojca) robię w zasadzie drugi raz samodzielnie i drugi raz rodzina mówi ze dobre, a i ja sam czuje w tym co zrobiłem smak tego co znam i uwielbiam od lat :-) #duszonki
  • Odpowiedz