Wpis z mikrobloga

  • 58
No Mireczki! Nastawione o 20:15 tak kolo 21:45 powinny być gotowe bo to młode ziemniaki. U nas mówi się na to "duszonki". Warstwa ziemniaków /sól / pieprz / warstwa cebuli / warstwa marchewki / warstwa kiełbasy w plasterkach toruńska jakaś / warstwa boczku tez pokrojone no i tak na zmianę ze trzy warstwy. Jakby co to pytajcie ale odpowiem później bo siedzimy miło przy ognisku.
#gotujzwykopem #bielskobiala #chwalesie
Gronie - No Mireczki! Nastawione o 20:15 tak kolo 21:45 powinny być gotowe bo to młod...

źródło: comment_ua1gHsLNitvYQfynRcfW5Sox85KqX58Q.jpg

Pobierz
  • 53
  • Odpowiedz
@Emdeka: wg mnie na Jurze to pieczonki nie duszonki, z tym że buraki muszą być a garnek wyłożony nie kapusta a plastrami wędzonego boczku. Liście kapusty tylko pod pokrywę żeliwnego garnka
  • Odpowiedz
@kabarto:
Witaj cumplu! dokładnie, pytam ze względu na nazwę, bo tylko na naszym terenie używa się nazwy "pieczonki".

@Zawiany:
Dokładnie tak jak piszesz ;) czasami zamiast pokrywki daje się roź? chyba tak to się nazywa. Chodzi o kępę wyciętej trwa, którą przykrywa się kociołek. oczywiście trawą w dół :D
  • Odpowiedz
@Emdeka: no właśnie powiem Ci, że nie jest to takie oczywiste. W mojej gminie mówi się pieczonki, natomiast w mieście obok, juz trochę większym, ale też leżącym ja Jurze mówi się prażonki i małe miasteczka przy tymże mieście również mówią prażonki. Będąc jeszcze w liceum pamiętam, że na fizyce wybuchła dyskusja jak powinno się na to mówić (były osoby z mojego miasta i z tego większego). Nauczyciel w ramach mediacji
  • Odpowiedz
@Gronie: chłopie, #!$%@?, takie rzeczy pokazywac ludziom w sobote rano??? Masz Ty w ogóle rozum i godność człowieka???
ps
na lubelszczyznie w ogole nie znaja tego czegos, ja na na to mowie "kociolek zajebistosci"
  • Odpowiedz
@kabarto:
Bliżej zagłębia tzn. Będzina i Sosnowca spotkałem się z nazwą prażonek, bardziej na północy tzn. Poręba, Żarki itd. to raczej pieczonki ;) Poręba chyba nawet dostała na pieczonki certyfikat UE :D
  • Odpowiedz