Wpis z mikrobloga

#psychologia może trochę #rozwojosobisty

Mirki, natknąłem się na świetny blog, [a Ten wpis wywołał u mnie małe olśnienie [ENG]](http://waitbutwhy.com/2013/11/life-is-picture-but-you-live-in-pixel.html).

TL;DR


Może dla niektórych oczywiste, ale mi dało sporo do myślenia. Zauważyłem, że tak mówię sobie jak to zajebiście będzie po kilku latach doświadczenia w pracy, będąc #!$%@? na studiach. #logikaniebieskichpaskow #carpiediem
  • 8
@Salieri_:
Właściwie to większość ludzi to niewolnicy swojego umysłu.

#medytacja i tyle w temacie. Do tego książka "The power of now", czy tam po polsku "Potęga teraźniejszości".

Dzięki ww. sposobom zapanowałem nad swoimi emocjami i umysłem. Negatywne uczucia pojawiają się bardzo rzadko. Jednak nie zdawałem sobie sprawy z tego, jakie skutki może mieć tego typu myślenie.

Nawet jakiś nawet był taki wpis na mirko niedawno, #rozowypasek ubolewał nad tym, że ludzie
@misiek203: Teraz to rozwój osobisty, a jak byłem dzieckiem to po prostu streszczało się to w opowiastkach jak to droga cieszy, a wejście na szczyt (osiągnięcie celu) często niesie za sobą rozczarowanie.;)
@maur: Ja np. widzę jak niesłuchającym się i sceptycznym do rad starszych dzieciakiem byłem. Nie wiem z czego to wynikało. Wtedy tego nie rozkminiałem.

Jak ktoś ma wpojone odpowiednie wartości, to żaden rozwój osobisty mu nie potrzebny. Ale nie każdy ma. Rozwój osobisty to raczej nie żadne sekrety. Wręcz wydaje się, że każda rada jest prawdziwa i wręcz oczywista - dopóki nie porównasz do niej swojego postępowania.

Psychika dziecka jest bardziej
@marianbaczal: To, że doceniasz to co masz, nie znaczy, że nie możesz iść do przodu. Nie zrozumiałeś, tu nie chodzi o siedzenie cały dzień przed kompem zamiast coś robić bo "liczy się dzisiaj xD", tylko o nie wyobrażanie sobie, że dopiero jak coś osiągniesz będziesz szczęśliwy. Bo jak tam dotrzesz, to znów będziesz patrzył w przyszłość i zawsze będziesz za czymś biegł.

Doceń to co już masz, opuść umysł i zacznij