Wpis z mikrobloga

Przeklejam z fejsa i polecam tę firmę, miałem przyjemność współpracować. :)

Poszukujemy developerów w następujących specjalizacjach:
- iOS (Junior/Senior level), widełki 9-12k netto PLN na miesiąc (biuro w Warszawie, startupowa atmosfera);
- .NET - samodzielni programiści, 8k netto PLN na miesiąc (biuro w Warszawie, fajny zespół);
- PHP/Symfony 2, biuro w Warszawie, startup, 6-8k netto PLN, (startup, super zespół);
- Ruby On Rails, Senior, Warszawa, biuro, startup, 7-10k netto PLN za miesiąc, (startup, super zespół);

Prosimy o przesyłanie profili na adres:
praca@hemnes.pl

#ios #webdev #php #symfony #symfony2 #swift #objectivec #dotnet #ruby #rubyonrails #programowanie #praca #warszawa
m.....i - Przeklejam z fejsa i polecam tę firmę, miałem przyjemność współpracować. :)...

źródło: comment_q4ZtYpHGHlaTb1MJ3ICODndAWVbAz3An.jpg

Pobierz
  • 26
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kiler129: A co z sytuacją gdy człowiek będzie miał powiedzmy wypadek i nie będzie mógł pracować ze dwa miesiące? Jeżeli wtedy płaci ZUS to 80% tego co się zarabiało?
  • Odpowiedz
@Blastboy: To jest ryzyko posiadania B2B - ZUS w Polsce niestety trzeba zapłacić zawsze.
Osobiście nie ryzykowałbym B2B gdy zarabia się 1500zł bo trudno z tego odłożyć, jednak w przypadku gdy zarabia się w "pensję programisty" wydatek w postaci 1200zł Cię nie zrujnuje - odrobisz w następnych miesiącach. Ew. można zawiesić działalność ale nie wiem jak to wygląda ponieważ nigdy tego nie robiłem.
Inna sprawa, że w wielu firmach mając
  • Odpowiedz
@kiler129: Czyli ogólnie jeżeli pracodawca zapewniałby mi pełen socjal jak dla pracownika etatowego, a dodatkowo sam płaciłbym ZUS, chorobowe etc. tak jak pracownik etatowy to bym wychodził finansowo gorzej niż na umowie o pracę?
  • Odpowiedz
@Blastboy: W najbardziej pesymistycznym przypadku (pełny ZUS po 24mc, zero odliczeń VATu czy dochodowego oraz opłacaniu samodzielnie księgowej) wyjdziesz na 0.
W moim przypadku w najgorszej opcji wyszedłbym na ponad +5% przy pełnym ZUSie, gdyż pracodawca opłaca mi księgowość. Dla mnie podstawową zaletą jest możliwość odliczenia paliwa (którego jeżdżąc do klientów po za kontraktem spalam dość sporo). Pomijam już wliczanie sobie sprzętu który używam.

Dodatkowo, wbrew powszechnym opiniom, mając dobrą
  • Odpowiedz
@kiler129: Właśnie chciałem to porównać do obecnych zarobków na etacie - od jakiej kwoty na B2B opłaca się zmieniać typ umowy. Kwoty dla tego typu umów potrafią zrobić wrażenie, ale po odliczeniu wszystkich kosztów staje się to bardziej przyziemna suma. Jako pracownik biurowy kosztów prawie bym nie miał, więc nie ma za bardzo czego odliczać. A składki chciałbym pozostawić na obecnym poziomie, bo nie wierzę, że ZUS upadnie i miliony
  • Odpowiedz
@Blastboy: Najlepiej dokładnie podpytać księgowość - ja zanim się zdecydowałem poszedłem do swoich i poprosiłem o przygotowanie wyliczenia. Dostałem dokładną tabelkę z podziałem co i jak co do złotówki ile czego.
  • Odpowiedz