Wpis z mikrobloga

Wniosek o wprowadzenie do porządku obrad projektu związków partnerskich został ZNOWU odrzucony.
PO - 171 głosowało, 103 za, 45 przeciw, 23 wstrzymało się.
PIS - 121 głosowało, 121 przeciw.
To jest ten dialog z obywatelami? Kraj przyjazny każdemu? Gratuluję PIS, jak zwykle zatkaliście uszy i śpiewaliście "lalalalala, w dupie mamy Polaków".

A radni PIS w Tarnowie usiłują zmusić kierownictwo biblioteki, żeby odwołali spotkanie z Marią Czubaszek. Tylko szkoda, że nie pomyśleli o mieszkańcach Tarnowa, którzy chcą tego spotkania.

Coś w stylu "w dupie mam zdanie innych, moja racja jest najmojsza i moje wartości są najwartościowsze". Żenada.

#neuropa #lgbt #polityka
  • 377
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@pawel_tarnobrzeg: Proszę bardzo:
Prawo do otrzymywania informacji i decydowania o sobie nawzajem w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia, prawo do pochówku zmarłego partnera, prawo do najmu lokalu po śmierci partnera, wspólne rozliczanie podatku, wspólnotę majątkową, prawo do świadczeń socjalnych po zmarłym, zwolnienie z podatku od spadku i darowizny.
Przecież to są normalne rzeczy, które nie robią krzywdy żadnemu heteroseksualnemu katolikowi.
  • Odpowiedz
@SuperPunia: ten kraj próbuje się stylizować na zachodnią, nowoczesną cywilizacje, ale wlasnie w takich chwilach wychodzi jak bardzo zaściankowa jest polska
  • Odpowiedz
@bihk: Okej, zachowaj wulgaryzmy, bo inaczej to będzie ściek, a nie dyskusja. Ja dla świętego spokoju również byłbym za wprowadzeniem czegoś na kształt umowy do KC lub KRiO. Obecnie jednak można iść do notariusza, napisać umowę "Umowa związku Anki i Wieśka" i napisać tam o co nam chodzi. Do umowy dołączamy testament i jest po sprawie. Pozostaje kwestia ulg podatkowych, ale tak jak napisałem, też wydaje mi się, że związki
  • Odpowiedz
@bihk: Cebula w narodzie silna, Janusze nie wiedzą o co dokładnie chodzi, ale HURR DURRR BO TE PEDAŁY TO ONE SOBIE PENISY WKŁADAJĄ TAM GDZIE ŻONA MI NIE POZWALA WKŁADAĆ ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Nadrill: TO UCZUCIE GDY PRAWICA JEST NAJBARDZIEJ ZAINTERESOWANA JEŻELI CHODZI O GENITALIA I ODBYTY INNYCH FACETÓW XD A CO Z LESBIJKAMI, PRZECIEŻ ONE TEŻ TAM PO PIPUSZKACH SIĘ SMYRAJĄ!
  • Odpowiedz
@SuperPunia: Póki co jednak, sami zainteresowani mogliby sobie założyć stronę "zwiazkipartnerskie.pl" na której w pdf-ie byłyby do pobrania wszystkie zgody, wzory testamentów, umów itd., drukują, podpisują, ewentualnei idą do notariusza i w godzinę załatwione. Ale tak jak mówię, też uważam, że powinno być to załatwione, chcę jednak posłuchać nowych argumentów.
  • Odpowiedz
@pawel_tarnobrzeg: Moje zdanie jest takie, że moment zawarcia związku partnerskiego powinien być uroczystą chwilą z gośćmi, kwiatami... Tak jak odbywa się ślub cywilny, a nie bieganie po urzędach i notariuszach. Ułatwienie procedur nikomu krzywdy nie robi.

@Nadrill: Dorotki spoko bo fajnie się ogląda na redtube jak żony nie ma w domu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@SuperPunia: i bardzo k---a dobrze. Pedalstwo juz się i tak wyplenilo w każdej możliwej dziedzinie. Od tego droga krótką do indoktrynacji w szkołach i przedszkolach ..pedalstwu mówimy zdecydowane nie.
  • Odpowiedz
Taa, kolejny niepotrzebny urząd tworzyć by kolejne stado urzędasów miało zatrudnienie.
Najlepsze rozwiązanie to całkowicie zlikwidować państwowe śluby. Niech ludzie zajmują się tym prywatnie, mają do tego związki wyznaniowe, adwokatów i notariuszy.
  • Odpowiedz