Wpis z mikrobloga

Wniosek o wprowadzenie do porządku obrad projektu związków partnerskich został ZNOWU odrzucony.
PO - 171 głosowało, 103 za, 45 przeciw, 23 wstrzymało się.
PIS - 121 głosowało, 121 przeciw.
To jest ten dialog z obywatelami? Kraj przyjazny każdemu? Gratuluję PIS, jak zwykle zatkaliście uszy i śpiewaliście "lalalalala, w dupie mamy Polaków".

A radni PIS w Tarnowie usiłują zmusić kierownictwo biblioteki, żeby odwołali spotkanie z Marią Czubaszek. Tylko szkoda, że nie pomyśleli o mieszkańcach Tarnowa, którzy chcą tego spotkania.

Coś w stylu "w dupie mam zdanie innych, moja racja jest najmojsza i moje wartości są najwartościowsze". Żenada.

#neuropa #lgbt #polityka
  • 377
  • Odpowiedz
@SuperPunia: Serio oczekiwałaś, że PiS będzie głosował ZA związkami partnerskimi? Rozumiem jakby to była mowa o Palikocie czy innym SLD, ale PiS? To tak jakby gdyby mieć pretensje, że Korwin po wejściu do Sejmu(raczej się nie doczekam) zagłosowałby za prywatyzacją służby zdrowia.
  • Odpowiedz
@Nadrill: Liberalizm gospodarczy a libertarianizm to różne rzeczy. To o czym piszesz to idea konserwatywno-liberalna i pierwszymi użytkownikami słowa "liberalizm" byli ci od samej liberalnej gospodarki. Jak mawiał Konfucjusz - naprawę państwa należy zacząć od naprawy pojęć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@SuperPunia: Żeby wziąć ślub też trzeba się nalatać po urzędach. Nikt nikomu nie broni zorganizować sobie uroczystej chwili po wizycie u notariusza (zanim zostanę zjedzony,
  • Odpowiedz
Sodomia i Gomoria to sie #!$%@? pod wpisem ale jej ofiarą jest logika.
Typowe dla lewicy zmienianie pojęć tym razem: proobywatelskość = popieranie każdego wniosku jaki przejdzie przez sejm i ktoś się na nim skorzysta XD Większość Polaków jest przeciw związkom partnerskim i mieliśmy typowy dla demokracji mechanizm gdzie wola większości została wyrażona i wniosek został odrzucony. Wiwat demokracja!
Kolejne: sugerowanie że w Polsce homoseksualizm jest zakazany. Nie, nie jest. Wg prawa
  • Odpowiedz
MEGA BEKA z prawaków z tego wątków którzy myślą, że związki partnerskie = geje ;D Tępaki, tu chodzi o jakikolwiek związek czyli ty i karyna także... i procentowo to hetero potrzebują tej ustawy 100x bardziej niż garstka pedziów.
  • Odpowiedz
Swoje wzajemne uprawnienia lub zobowiązania o charakterze majątkowym lub osobistym partnerzy określaliby w umowie związku partnerskiego zawartej w formie aktu notarialnego. Projekt przewidywał możliwość zawarcia wspólnoty majątkowej. Partnerzy byliby uprawnieni m.in. do wspólnego rozliczania się z podatku PIT, dziedziczenia po sobie jak małżonkowie, uzyskania zabezpieczenia społecznego po zmarłym partnerze (np. ubiegania się o rentę rodzinną w razie śmierci partnera) i do wstąpienia po nim w stosunek najmu lokalu mieszkalnego.
Projekt dawał ponadto
  • Odpowiedz
@pawel_tarnobrzeg: Sam wymieniłeś szereg dokumentów jakie taka para musiałaby złożyć w przeróżnych miejscach. Związki partnerskie mogłyby cały ten proceder ułatwić.
Do tych dokumentów dodaj sobie terminy na załatwianie, stres, czas poświęcony i pieniądze.
No ale lepiej robić ludziom pod górkę, bo... no właśnie, dlaczego?
  • Odpowiedz
@SuperPunia: I dobrze bo ja widzę więcej wad wprowadzenia takiego rozwiązania jeżeli chodzi o związek dwóch osób niż korzyści dla całego społeczeństwa. Jak będzie wyglądała procedura przerwania/unieważnienia takiego związku partnerskiego? Jak to się będzie odnosiło do np. adopcji dzieci? Wszystko co wymieniłaś (oprócz ulg podatkowych ale nie bardzo wiem dlaczego miałyby one przysługiwać ludziom w takich związkach) jest do załatwienia u notariusza a jak ktoś chcę do tego uroczystą oprawę to
  • Odpowiedz