Wpis z mikrobloga

Przekraczamy kolejny krąg piekieł... Kolejny przepis pod #goomowesosy

Tym razem przepis na bardzo ostry sos VENOM ( ͡ ͜ʖ ͡)

Składniki:
Habanero - 7 dużych szt.
7 pot red - 3 szt. (susz)
Bhut Jolokia yellow - 8 szt. (susz)
Chile de arbol - 100g. (można zastąpić papryczkami Cayenne)
pepperoni - 2 wyrośnięte
czosnek - 4 ząbki + pół łyżeczki granulowanego
oregano - 1 łyżka świeżo posiekanego
zioła prowansalskie - szczypta
1/2 brzoskwini z puszki
4 łyżki syropu z brzoskwiń
sól - 2 szczypty
pieprz cayenne - 2 łyżeczki

Let the game begin:
1. Suszone papryczki wkładamy do niepełnej szklanki wody, żeby sobie spokojnie odmokły. W tym czasie kroimy habanero, arbol i pepperoni i wrzucamy do blendera. Jak zawsze - usuwamy tylko ogonki. Pestki i cała reszta zostają!
2. Smażymy czosnek pokrojony w kawałki na 2 łyżkach oliwy 2-3 minuty i wrzucamy do blendera.
3. Dodajemy zioła, brzoskwinię, syrop, sól i wlewamy szklankę wody wraz z suszonymi papryczkami.
4. Blednujemy długo. Nawet 20 minut. Tego sosu nie będziemy przesiewać przez sito, więc musimy uzyskać ładną gładką i płynna konsystencję.
5. Po zblendowaniu wlewamy do gara. Dodajemy pieprz cayenne i doprowadzamy do wrzenia. Gotujemy ok 5 minut. Oczy pieką nas jak hooy.
6. Rozlewamy do słoiczków lub buteleczek.
7. Dajemy kilka kropelek na kanapeczkę i pukamy się w głowę i mówimy krztusząc się "Dlaczego to zrobiłem?" ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Smacznego!

Uwaga! Ten sos jest bardzo ostry. Oceniłem go na 160 000 SHU bo jest mocniejszy od mojego Reapera oraz innych sosów komercyjnych o mocy 100 000 SHU. Używajcie go z rozwagą :)
Sos ten doskonale komponuje się z różnego rodzaju mięsem, ale pasuje także na kanapeczki ;) Smak jest świeży, mocno paprykowy z wyczuwalną nuta czosnku.
Sos zaczyna palić od dzień dobry. Tzw. kop w pysk. Ale po to nigdy nie jest "jego ostatnie słowo". Po mocnym uderzeniu zaraz po konsumpcji sos rozpala się coraz bardziej (ʘʘ)

I jak zawsze po więcej zapraszam pod tag #goomowesosy

#chilihead #chili #papryczki #gotujzwykopem
@rolnik_z_klimontowa: @Linden: @Dr_Snaut: @piotras-85: @basssiok: @Marcinowy: @Adass: @danoxide: @Saute: @TOTYLKO_JA: @empeash: @Jutraniema: @rozowy_dzban: @ninetyeight: @jestem-tu: @Patt_: @WujekOprawca: @Rain_: @PROstak: @jednakwiecejniz14sekund:
goomowy - Przekraczamy kolejny krąg piekieł... Kolejny przepis pod #goomowesosy 

T...

źródło: comment_T9OQ45pIHt034XAArCJ7bqtMSLaOqdYa.jpg

Pobierz
  • 51
  • Odpowiedz
@smieszny_mirek: @goomowy: Z punktu widzenia osoby, która nie jest fanem ostrego żarcia, a kebaba bierze z miksem czosnkowego i ostrego - jadłem Mama Africa's Peri Peri, podobno około 20000 SHU, cienka powłoka na palcu po zjedzeniu paliła z minutę, a kilka kropel na kanapce powodowało, że w zasadzie głównie było czuć sos.
  • Odpowiedz
@goomowy: zrobiłem sos z twojego przepisu, delikatnie go modyfikując (dostałem jedynie Habanero i zwykłe peperoni, więc bez 7 pot red, Bhut Jolokia yellow, Chile de arbol, do tego dodałem jeszcze 2 duże cebule i trochę octu). Jak sobie pomyślę, że on może być jeszcze ostrzejszy, to ja podziękuję - sos z habanero to jest chyba mój limit. ;p
  • Odpowiedz