Wpis z mikrobloga

Obserwując przez ostatnie tygodnie mirko zauważyłem, że sporo osób nadal nie rozumie, jakie zmiany czekają nas w T-Mobile Usługi Bankowe począwszy od 1 czerwca, więc krótkie wyjaśnienie.

1. Od 1 czerwca zostanie wprowadzona opłata 6 zł za kartę do KONTA ZŁOTÓWKOWEGO (wydanie nią 200 zł miesięcznie zwalnia z opłat). Ta karta nie jest nam potrzebna do zakupów na #aliexpress więc nie musimy jej w ogóle posiadać. Jak ktoś już ma, to może zastrzec i nie będzie nic płacił. Same konto złotówkowe nadal będzie darmowe.

2. Rachunek walutowy i karta do rachunku walutowego, czyli to co nam się przyda do zakupów u majfrendów, nadal będą darmowe i bez żadnych opłat miesięcznych.

3. Od 1 czerwca wydanie karty do rachunku walutowego będzie płatne 10 zł jednorazowo. Karta jest wydawana na 4 lata, więc 10 zł na cztery lata to nie dużo. Ale jak ktoś nie ma jeszcze konta i założy je dziś lub ewentualnie jutro przez internet, to spokojnie zdąży jeszcze zrobić to za darmo, bo do końca maja wydanie karty do rachunku walutowego jest darmowe.

4. Do tej pory wypłaty z bankomatów za granicą były płatne za pomocą karty do konta walutowego. Od 1 czerwca wypłaty te będą darmowe. Jak ktoś planuje np. podróżowanie, to dobrą opcją jest wyrobienie sobie teraz karty walutowej z T-Mobile i zakupienie waluty przed podróżą. Płacenie nią w sklepach będzie darmowe i wypłaty z bankomatów też darmowe.

PODSUMOWUJĄC:
Wystarczy nam darmowe konto z rachunkiem złotówkowym (bez karty) i rachunkiem walutowym (z kartą), aby bez dodatkowych kosztów kupować dolary w kantorach internetowych i przeznaczać je na zakupy u majfrendów. Taki zestaw nie posiada i nie będzie posiadać w najbliższej przyszłości żadnych opłat miesięcznych.

Jak ktoś chce mnie wspomóc zakładając konto z mojego reflinka, to zapraszam na PW ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale w zamian pomogę z niejasnościami, gdyby ktoś miał jakieś dodatkowe pytania.

#tmobileuslugibankowedostarczaneprzezaliorbank #banki #finanse
  • 44
@prawdziwek: Będziesz mógł nią płacić za granicą i wypłacać z bankomatów bez dodatkowych prowizji.
@SanFable: Racja. Jak ktoś robi regularnie zakupy, to te 200 zł to nie problem będzie wydać. A płacenie kartą na Allegro ma jeszcze przewagę w postaci chargebacku, gdyby sprzedawca okazał się nieuczciwy. Dlatego ja na Allegro kartą to płacę od dawna.
@skip850: W tabeli opłat i prowizji przy opłacie miesięcznej za kartę nie ma podziału na zwykłą kartę debetową lub naklejkę zbliżeniową, więc przy rachunku złotówkowym chyba tylko wydanie nią 200 zł zwolni z opłat.

BTW. Jak ktoś szuka jakiejś alternatywy dla rachunku złotówkowego, to mogę na PW podrzucić małą analizę rachunków, którymi ostatnio się zainteresowałem i przeanalizowałem.
@eshabe: Ile jest wyplat darmowych za granica w miesiacu? Jak wyglada platnosc/wyplata visą w innych krajach niz strefa euro, tj. czy jak wyplace Lari w gruzji, czy rupie w nepalu, to najpierw to przelicza na dolary (bo chyba tak jest VISA rozliczana) potem dopiero na ojro ktore bede mial na koncie? Mozna miec jedna karte do konta ojro i do dolarowego i przepinac, czy trzeba miec dwie karty (koszt duzo wzrosnie)?
@MaciejPN: Każda wypłata za granicą będzie od 1 czerwca darmowa. Płatność/wypłata inną walutą, niż waluta karty na pewno niesie ze sobą dodatkowe koszty w postaci przewalutowania, ale tu bez bicia przyznam, że nie wiem na co najpierw przeliczy. Może ktoś inny orientuje się, jak MasterCard takie coś rozlicza?

Do każdego rachunku walutowego (są dostępne w USD, EUR, GBP i CHF) trzeba mieć oddzielną kartę. Do końca maja możesz je jeszcze zamówić
@eshabe: udalo mi sie dodzwonic na infolinie - przy wyplacie/palatnosci z konta w euro w krajach strefy euro sciaga 1:1, ale jesli bym chcial np zaplacic w Gruzji lari to sciezka wyglada tak lari-usd z dewiz mastercarda - dewizy na euro w banku - euro....Koles powiedzial mi ze no jest POTROJNE przewalutowanie w takim wypadku. lul
@eshabe: Fajnie z Twojej strony że dodałeś ten post :) Jeszcze powiedz czy można mieć katrę w każdej walucie podpiętych do jednego konta bez dodatkowych kosztów?
@wolfek: Tak, karty do rachunków walutowych są i będą nadal darmowe. Dotyczy to rachunków we wszystkich dostępnych walutach. Ważne, aby pozamawiać te karty do końca maja, to uniknie się również jednorazowej opłaty za wyrobienie karty. Najważniejsze, że opłat miesięcznych jak nie było, tak nie będzie nadal.
@wolfek: jak ktos nie chce zakladac z kontem zlotowkowym, tylko walutowe, to przez neta sie nie da - tylko w oddzialach. Stwierdzlem, ze zlotowkowego nie bede zakladal teraz, tylko przy jakims promo, jak rzuca dobra cebule.
@MaciejPN: To prawda, przez neta nie da się samego walutowego, ale za to na złotówkowym można mieć teraz oprocentowanie 3%, jak wpłynie na nie pensja, emerytura, renta albo stypendium. Też ciekawa opcja jak na zwykły ROR. :)