Wpis z mikrobloga

Obserwując przez ostatnie tygodnie mirko zauważyłem, że sporo osób nadal nie rozumie, jakie zmiany czekają nas w T-Mobile Usługi Bankowe począwszy od 1 czerwca, więc krótkie wyjaśnienie.

1. Od 1 czerwca zostanie wprowadzona opłata 6 zł za kartę do KONTA ZŁOTÓWKOWEGO (wydanie nią 200 zł miesięcznie zwalnia z opłat). Ta karta nie jest nam potrzebna do zakupów na #aliexpress więc nie musimy jej w ogóle posiadać. Jak ktoś już ma, to może zastrzec i nie będzie nic płacił. Same konto złotówkowe nadal będzie darmowe.

2. Rachunek walutowy i karta do rachunku walutowego, czyli to co nam się przyda do zakupów u majfrendów, nadal będą darmowe i bez żadnych opłat miesięcznych.

3. Od 1 czerwca wydanie karty do rachunku walutowego będzie płatne 10 zł jednorazowo. Karta jest wydawana na 4 lata, więc 10 zł na cztery lata to nie dużo. Ale jak ktoś nie ma jeszcze konta i założy je dziś lub ewentualnie jutro przez internet, to spokojnie zdąży jeszcze zrobić to za darmo, bo do końca maja wydanie karty do rachunku walutowego jest darmowe.

4. Do tej pory wypłaty z bankomatów za granicą były płatne za pomocą karty do konta walutowego. Od 1 czerwca wypłaty te będą darmowe. Jak ktoś planuje np. podróżowanie, to dobrą opcją jest wyrobienie sobie teraz karty walutowej z T-Mobile i zakupienie waluty przed podróżą. Płacenie nią w sklepach będzie darmowe i wypłaty z bankomatów też darmowe.

PODSUMOWUJĄC:
Wystarczy nam darmowe konto z rachunkiem złotówkowym (bez karty) i rachunkiem walutowym (z kartą), aby bez dodatkowych kosztów kupować dolary w kantorach internetowych i przeznaczać je na zakupy u majfrendów. Taki zestaw nie posiada i nie będzie posiadać w najbliższej przyszłości żadnych opłat miesięcznych.

Jak ktoś chce mnie wspomóc zakładając konto z mojego reflinka, to zapraszam na PW ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale w zamian pomogę z niejasnościami, gdyby ktoś miał jakieś dodatkowe pytania.

#tmobileuslugibankowedostarczaneprzezaliorbank #banki #finanse
  • 44
@eshabe:
1. Nie mam w ogóle konta w tmobile, zdążę to założyć przed końcem maja, jeśli powiedzmy jutro (tj 28 maja wykonam to stacjonarnie lub internetowo?) da się to stacjonarnie zrobić? To w punkcie Aliora czy t-mobile z telefonami?:D
2. Czyli powiadasz mireczku, że za friko na 4 lata mogę mieć osobne karty dla USD, EUR itp? Założenie kompletnie darmowe?
3. Mam rachunek w mBanku, nigdy nie miałem walutowego, jak wygląda
@kuba:
1. Teoretycznie jest szansa, że jakbyś to zrobił dziś rano, to by się udało. Ale nie mogę tego zagwarantować. Konto można też założyć w dowolnym sklepie T-Mobile albo placówce T-Mobile Usługi Bankowe. Niestety nie znam tej procedury i nie wiem, czy robią to od ręki.
2. Jakbyś zdążył i wydali by je do końca maja (dotrzeć do Ciebie pocztą mogą później, ważna jest data wydania), to będą za darmo na
@eshabe: moge wyrobic konto walutowe bez tego w złotówkach? Ewentualnie moge pozniej je sobie "dorobic" za free?

Szybciej w placowce czy internetowo mi to pójdzie?
@kuba: Przez internet na pewno nie da rady samego walutowego. Podobno w placówce można. Ale tego nie wiem, ani też nie wiem, czy w placówce będzie szybciej.

Konto złotówkowe bez karty jest całkowicie darmowe. Ja je posiadam chociażby z tego powodu, że otrzymując na nie wynagrodzenie, stypendium, rentę lub emeryturę uzyskuje się oprocentowanie 3% w skali roku do kwoty 5 tys. złotych. A poza tym przelewy do i z kantorów internetowych