Wpis z mikrobloga

nie wiem czy będzie to kogoś obchodzić ale opowiem Wam na szybko co udało mi się osiągnąć w Norwegii w ciągu 6 lat. nie chodzi tutaj o chwalenie się ( ja skromny człowiek ze wsi jestem), ale żeby pokazać Wam ze świat się na Polsce nie kończy.

pracuje na produkcji za trochę poniżej średniej krajowej 350k kr ( tempo emerytów ), moja dziewczyna zarabia ok 360k jako pedagog w przedszkolu ( pracuje na 90%, sama tak chciała), mieszkamy razem ok 3 lat.

- 2 lata temu kupiliśmy kawalerkę na 10 letni kredyt ( zostało jeszcze 8)
- latamy na wakacje ok 3 razy w roku na tydzień ( Jordania, zielony przylądek itp) + do tego ok 4 tyg w roku w Polsce, ja lubię sobie ponurkować i nie żałuje na to kasy
- prowadzę jednoosobowa firmę i robię stronki i pomagam z PC ( firma tutaj to bajka)
- mamy 2 auta i zawsze tankujemy do pełna ;)
- kupiłem sobie for fun nissana 200sx ( może uda się trochę na nim zarobić )
- kilka dni temu kupiliśmy dom do remontu na wiosce 100m2 ok 40min do pracy, jeszcze nie wiem czy będziemy wynajmować czy się przeprowadzimy ( kredyt na 15lat )
- oba kredyty to ok 40% naszych dochodów

nie chce przesadzać, ale na prawdę jeśli tutaj pracują 2 osoby i dostają co miesiąc ok 35k kr to na życie spokojnie starcza i zostaje, a jest to na prawdę bardzo mało jak Norwegię (jako inz. można spokojnie zarabiać 450-600k rocznie)

i wiecie co ? tu nie chodzi nawet o kasę ( chociaż jest bardzo ważna) ale podejście ludzi do życia, w urzędzie Ci pomogą, w pracy zero stresu, na ulicy nikt szybko nie jeździ, jako rowerzysta nie muszę się co chwile oglądać, a na przejściu dla pieszych to kierowca uważa żeby mnie nie przejechać a nie ja muszę uważać żeby mnie nie potracił

p.s. oczywiście nie zawsze jest tak kolorowo i zdążają się dyskryminacje czy inne przypadki i Polak zawsze będzie miał na co narzekać ;)

p.s.2 zdaje sobie sprawę ze niektórzy osiągnęli więcej, pracują jako inz, programista itp. zarabiają dużo kasy w Polsce i kupują domy za gotówkę, tutaj bardziej chodzi mi przykład zwykłego szarego obywatela, takiego jak ja :)

#norwegia #emigracja #praca #pracazagranica
ulath - nie wiem czy będzie to kogoś obchodzić ale opowiem Wam na szybko co udało mi ...

źródło: comment_ZzDq10gTlEHrIZvGVPW8adBngurrUuPQ.jpg

Pobierz
  • 65
  • Odpowiedz
@ulath: Primo - jako petrolhead - jakie samochody? ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Secundo - orientujesz się może jak wygląda z pracą w IT/Telekomie? Masz może jakiś znajomych albo słyszałes jak wygląda rynek?
  • Odpowiedz
@ulath: pozostaje mi jedynie pogratulować odwagi i sukcesu i jednocześnie tego pozazdroscić. Żyję w tej Krainie 29 lat i pomimo poważnie dobrych zarobków nie patrzę radośnie w przyszłość. Zawsze chciałem pomimo szczerych chęci patrioty opuścić tę Krainę, ale zawsze coś stawało na drodze. Teraz bałbym się podjąć ryzyko, bo tu choć bagno, to jest pewne i mam obraną jakąś ścieżkę.
  • Odpowiedz
@Nixon52: ja mondeo mk4 2008 2.0tdci + ostatnio kupiłem 200sx s14 2l turbo już naprawione i niedługo jadę na przegląd, różowy jeździ astra g 2001 1.6pb
a czym się zajmujesz w IT? ostatnio widziałem ze ktoś szukał ludzi do zakładania światłowodów w Oslo
oferty pracy znajdziesz na http://www.finn.no/jobb/
  • Odpowiedz
@ulath: opowiedz o tym nissanie ,a nie gadasz jakies głupoty. Jaki model ? Jaki silnik ? co będziesz robił ? Ile chcesz wycisnac koni ? Czy do streetu/driftu ?
  • Odpowiedz
@soss: bylem tydzień temu :) , m.in. geiranger, alesund i droga trolli

@Xankaly: gratulacje :) jak zamierzacie tutaj zostać to polecam się zastanowić na kupnem choćby małego mieszkania bo szkoda wywalać prawie 200k co roku na wynajem

@Rvdek: @Piotr_z_Frosty: @Kacman90: Nissan s14 sr20det, stał na zewnątrz około roku,porobiony trochę (sprzęgło, intercooler, blow off itp) , ok 300koni , aktualnie założony spawany dyfer...
ulath - @soss: bylem tydzień temu :) , m.in. geiranger, alesund i droga trolli 

@X...

źródło: comment_l2B5lvJxoK6OiP3OE9LQCwCu1kd4VjnG.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
nie wiem czy będzie to kogoś obchodzić ale opowiem Wam na szybko co udało mi się osiągnąć w Norwegii w ciągu 6 lat. nie chodzi tutaj o chwalenie się ( ja skromny człowiek ze wsi jestem), ale żeby pokazać Wam ze świat się na Polsce nie kończy.


pracuje na produkcji za trochę poniżej średniej krajowej 350k kr ( tempo emerytów ), moja dziewczyna zarabia ok 360k jako pedagog w przedszkolu ( pracuje na 90%, sama tak chciała), mieszkamy razem ok 3 lat.

- 2 lata temu kupiliśmy kawalerkę na 10 letni kredyt ( zostało jeszcze 8)
- latamy na wakacje ok 3 razy w roku na tydzień ( Jordania, zielony przylądek itp) + do tego ok 4 tyg w roku w Polsce, ja lubię sobie ponurkować i nie żałuje na to kasy
  • Odpowiedz
@ulath: hej :) gratulacje!
pensja jest płacona co miesiąc/tydzień czy jak?
Trudno jest wyjechać? Znaleźć pracę? Jest szansa teraz czy już nie?
My z niebieskim chyba skończymy szkoły i szukamy kierunku dla siebie...
  • Odpowiedz