Wpis z mikrobloga

„Jak można powiedzieć, że to wszystko się wali?!”. Abp Gocłowski krytykuje Dudę
– To nieuczciwe jeśli się mówi, że to, co jest dzisiaj w Polsce, po 25 latach, to jest ruina. To jest nieprawda. Kiedy patrzymy, co się dzieje w rolnictwie, na wzrost dochodu narodowego, jak można powiedzieć, że to wszystko się wali?! – tak arcybiskup senior Tadeusz Gocłowski skomentował w rozmowie z Radiem Gdańsk przekaz Andrzeja Dudy w kampanii wyborczej.

Były Metropolita Gdański uważa, że retoryka kandydata PiS w wyborach prezydenckich to element kampanii. Abp Gocłowski nie poparł żadnego kandydata, ale zaapelował o udział w wyborach.
http://www.tvp.info/20151458/jak-mozna-powiedziec-ze-to-wszystko-sie-wali-abp-goclowski-krytykuje-dude

#chrzescijanierazemalenietymrazem #4konserwy #neuropa
  • 55
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@zgnily: No i widzisz. Z tą opinią się nie zgadzam, ale przyjmuję twoje zdanie. Jak jednak dalece inaczej wybrzmiewa niż te, z początku wątku.

Co do meritum. Każdy biskup ma prawo wyrażać prywatne opinie, o ile nie wyraża ich w majestacie Kościoła. Nie zgadzam się z tym, że Gocłowski reprezentuje cały KK. Gdyby przyjąć taką zależność, to kto wypowiada się w imieniu Kościoła bardziej: Nasz Dziennik czy Tygodnik Powszechny, Rydzyk
  • Odpowiedz
Co do meritum. Każdy biskup ma prawo wyrażać prywatne opinie, o ile nie wyraża ich w majestacie Kościoła.


@Habanero: Dlatego właśnie kapłani przyjmując święcenia deklarują swoją wiarę i poddanie się dogmatom kk. Dalej - biskupi to wyższy stopień autorytetu i obrońcy wiary, są starannie wybierani ze swojego środowiska. Nie zaprzeczam, w każdym środowisku są różne opinie co do kierunku rozwoju, ale są granice i pewnych rzeczy biskup nie powinien robić.
  • Odpowiedz
@zgnily: Tutaj nie znajdziemy porozumienia. W moim odczuciu wyciągasz zbyt dalece idące wnioski.

Daleko tej wypowiedzi do podważania autorytetu KK.

Zgadzam się z tym, że jeżeli masz rację co do intencji i byłaby to wypowiedź jawnie wspierająca jednego kandydata. To by mi się to nie podobało. Tak jak nie podoba mi się jak polityków rozgrywa środowisko Radia Maryja (choć przyznaję, że to
  • Odpowiedz
@Habanero: Taki jest mój prywatny odbiór, nie mam monopolu na prawdę. Jednak obawiam się, że Abp Gosiewski nie zyskałby takiego posłuchu, gdyby mówił o in vitro i tą wypowiedzią wcale sobie nie pomógł, by taką możliwość uzyskać w przyszłości.

Taka wypowiedź o Gajowym nie wywołałaby takiego negatywnego oddźwięku w mediach, TVP bardzo brzydko tym zagrało, biskup powinien to brać pod uwagę. Przypomnę również, że postępowanie Dudy nie jest sprzeczne z
  • Odpowiedz