Wpis z mikrobloga

„Jak można powiedzieć, że to wszystko się wali?!”. Abp Gocłowski krytykuje Dudę
– To nieuczciwe jeśli się mówi, że to, co jest dzisiaj w Polsce, po 25 latach, to jest ruina. To jest nieprawda. Kiedy patrzymy, co się dzieje w rolnictwie, na wzrost dochodu narodowego, jak można powiedzieć, że to wszystko się wali?! – tak arcybiskup senior Tadeusz Gocłowski skomentował w rozmowie z Radiem Gdańsk przekaz Andrzeja Dudy w kampanii wyborczej.

Były Metropolita Gdański uważa, że retoryka kandydata PiS w wyborach prezydenckich to element kampanii. Abp Gocłowski nie poparł żadnego kandydata, ale zaapelował o udział w wyborach.
http://www.tvp.info/20151458/jak-mozna-powiedziec-ze-to-wszystko-sie-wali-abp-goclowski-krytykuje-dude

#chrzescijanierazemalenietymrazem #4konserwy #neuropa
  • 55
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Baron_Al_von_PuciPusia: Rozmawiaj ze ścianą. Czy tam "grochem o ścianę", tak to chyba leciało. ;)

Drogi pamięteniczku, dziś się dowiedziałem od zgnily, że KK zabrania krytykować Dudę, bo jak krytykujesz Dudę, to znaczy, że popierasz in vitro, aborcję, PO i eutanazję. #prawackalogika Najsmutniejsze jest to, że on myśli iż jest mondry i musi się kopać po kostkach z głupią neuropą, jednocześnie pisząc coś co sobie uwidział.

Super argument, religia
  • Odpowiedz
@Baron_Al_von_PuciPusia: @JakisTakiNick: po 1) możecie nie spamować, bo poziom żenady rośnie geometrycznie, wraz z ilością wpisów? Jestem tutaj sam, i chcę zachować jakąś ciągłość logiczną swoich wywodów, a wy mi tutaj skaczecie z wątku na wątek, co przeszkadza w uskutecznianiu łopatologii (inną metodą nie dotrę do was) po 2) przypomnę że tematem jest wypowiedź przedstawiciela KK który krytykuje Dudę dzień przed wyborami w których konkuruje z Komorowskim, więc
  • Odpowiedz
czy człowiek popierający Gajowego może się uważać za autorytet i nie obawiać się reakcji wiernych?


Powiedział, że nie podoba Mu się wypowiedź Dudy -> Popiera aborcję, gender i Komorowskiego.

Tak z ciekawości, na kogo głosowałeś w I turze?

W
  • Odpowiedz
(...) to oczywiste, że gdy uderzaw w Dudę to popiera Komorowskiego


@zgnily: Zagiąłeś mnie gdyż nie wiem jak by ci tu kulturalnie napisać, że p--------z głupoty.

Zresztą ja nie dyskutuje tu o 'wartościach katolickich', gdyż ten temat mnie mało obchodzi, tylko o tym, że Duda kłamie na temat Polski w czym ma rację Gocłowski we fragmencie, który cytuje.

Kłamstwem jest to, że Polska się 'wali'.
  • Odpowiedz
przypomnę że tematem jest wypowiedź przedstawiciela KK który krytykuje Dudę dzień przed wyborami w których konkuruje z Komorowskim


@zgnily: Nie krytykuje Dudy jako kandydata, tylko jego konkretną wypowiedź na temat rzekomego "walenia się Polski"

więc to oczywiste, że gdy uderzaw w Dudę to popiera Komorowskiego, więc proszę mi tu bez ściemy

Jakie to typowe, ktoś nie jest z nami to jest
  • Odpowiedz
a wy mi tutaj skaczecie z wątku na wątek


@zgnily: Nie skaczę z wątku na wątek tylko od kilku dobrych wpisów próbuję ci uświadomić, że nikt tutaj nie popiera Komora. Ale Ty wiesz lepiej:

wypowiedź przedstawiciela KK który krytykuje Dudę dzień przed wyborami w których konkuruje z Komorowskim, więc to oczywiste, że gdy uderzaw w Dudę to popiera Komorowskiego, więc proszę mi tu bez ściemy,

Logika, ah ta logika. Gdyby świat był taki prosty i
  • Odpowiedz
@JakisTakiNick @flager: @Baron_Al_von_PuciPusia: @Habanero: Widzę że nie jesteście w stanie odnieść się do żadnego z moich argumentów. Trzymacie się kurczowo wątku który nie był przeze mnie poruszany (zmanipulowanego twierdzenia że duda jest katastrofistą), nie odnosząc się do meritum, czyli o stosunku PO do KK i do wydźwięku jaki ma mieć ta wypowiedź (i przez który tak ochoczo #neuropa to tutaj zamieściła). Jasno i
  • Odpowiedz
@zgnily:

nie odnosząc się do meritum, czyli o stosunku PO do KK i do wydźwięku jaki ma mieć ta wypowiedź

To nie jest meritum, tylko Twoja zmiana tematu. Skąd się wziął tutaj wątek stosunku PO do KK to ja nie wiem, tylko Ty chyba to wiesz, bo sam go na siłę wcisnąłeś. Nie umiesz odnieść się do krytykowania wypowiedzi Dudy przez Abp, więc stworzyłeś słomianą kukłę z napisem "Abp popiera
  • Odpowiedz
dlatego np Braun jest przeciwny finansowaniu kk z budżetu państwa, każdego można uzależnić od kroplówki i wywierać wpływy


nie trzeba kupować - wystarczy faworyzować, nie trzeba namawiać - wystarczy wpływać

@zgnily: Ja raczej widzę, że poruszony przez ciebie wątek to nie kwestia zmanipulowania twierdzenia, że Duda jest katastrofistą, ale to, że sugerujesz że biskup został "kupiony", bo nie zgadza się to z twoim poglądem.
  • Odpowiedz
@zgnily: Jak chcesz porozmawiać o wartościach katolickich to masz słowa Dudy:

(...) - Nie przeciwstawiam się in-vitro. Chciałbym, żeby był zachowany uczciwy kompromis () osobiście z in-vitro bym nie skorzystał. Starałbym się o adopcję - podkreślił Duda.


Zapytany wprost czy może obiecać, że nie podpisze ustawy zabraniającej całkowicie stosowania metody in-vitro, odpowiedział
  • Odpowiedz
@flager: tak... lecz nie zupełnie. Cieszę się że ktoś wrócił w orbitę mojego wątku. Niemniej nie uważam że został przekupiony, uważam że finansowanie kk z budżetu państwa rozleniwia i osłabia więź hierarchów z wiernymi, sprawia że są nieostrożni i nierozważni. Przez co pozwalają sobie na takie wypowiedzi. Gdyby jego wynagrodzenie zależało od tego ile kto rzuci na tacę, to na pewno zastanowił by się dwa razy zanim wypowiedziałby słowa sprzeczne
  • Odpowiedz
na pewno zastanowił by się dwa razy zanim wypowiedziałby słowa sprzeczne z powszechnie przyjętą nauką kk


@zgnily: eee... nie ogarniam, stwierdzenie, że Polska nie jest w ruinie i gospodarka jest na całkiem dobrym poziomie i idzie w dobrą stronę jest sprzeczne z naukami KK?
Czy ty czytasz co piszesz?

Gdyby jego wynagrodzenie zależało od tego ile kto rzuci
  • Odpowiedz
@zgnily: Jako że poprzednio wywołałeś mnie do tablicy, to pozwolę sobie na odpowiedź.

Gocłowski jest emerytem. Pobiera emeryturę. Nie dostaje pieniędzy z tacy. Nie korzysta bezpośrednio z finansowania Kościoła przez państwo. Jest tak samo zależny od Państwa jak inni emeryci. To sprawia że twój argument o jego zależności od władzy poprzez finansowanie, jest inwalidą.

- Uważam, że absolutnie to jest przesada, co więcej, nieuczciwe, kiedy się mówi, że to, co jest dzisiaj w Polsce, to jest ruina, to jest absolutna nieprawda - podkreślił. - Kiedy patrzymy na to, co się dzieje w Rzeczpospolitej, jak funkcjonuje rolnictwo, jak funkcjonuje przemysł, jaki jest wzrost dochodu narodowego, jak można w takim kontekście mówić, że wszystko się wali? To naprawdę jest tylko wyborcze
  • Odpowiedz
@flager: odnoszę się tutaj do tego, w jakim celu wypowiada te słowa - jest to niejawna agitacja za Komorowskim, czyli osobą działającą na szkodę kk, czyli jego działalność jest sprzeczna z interesem kk.

Stwierdziłem już wcześniej, że uważam tą wypowiedź za zmanipulowaną i proszę nie traktować Dudy jak oszołoma i katastrofisty, przecież to naprawdę poważny człowiek. Gajowy również nieraz kłamał by podkoloryzować, takie są realia kampanii w czasie debaty w
  • Odpowiedz
@zgnily: Nie, to jest opinia o jednym z kandydatów na urząd prezydenta. (Z którą się zresztą nie do końca zgadzam) Nie jest wypowiedzią biskupa ex cathedra do wiernych. Nie jest opinią nawet teologiczną. W związku z tym nie jest sprzeczna z interesem KK.

Pytanie z innej nieco beczki. Czy zgadzasz się z poglądami i pomysłami pana Dudy i nie wnosisz żadnych zastrzeżeń co do nich?

Jeśli zaś wnosisz jakieś, czy
  • Odpowiedz
@Habanero: Taka jest twoja opinia. Ja uważam inaczej i to już od szczerości naszych intencji zależy jak to będziemy interpretować (dodam tylko, że fakt rozpowszechnienia tego przez #neuropa jest dla mnie znamienny i nie posądzałbym ich o bronienie interesów KK( ͡° ͜ʖ ͡°)).

Z poglądami Dudy nie zgadzam się w znacznej mierze. Jednak Komorowski jest pionkiem PO, a PO szczerze nienawidzę za butę i chamstwo w reakcjach na afery. Same afery traktuję bardzo poważnie i uważam je za bardzo szkodliwe (nawet w zakresach dotyczących obyczajowości). Myśl że ktoś może ich szantażować gorszymi rzeczami, jest dla mnie jednoznaczne z tym, że trzeba ich jak najszybciej usunąć.

Jestem natomiast w stanie podać kilka pkt różniących PiS od PO które mają znaczenie:
1) naprawdę, ich
  • Odpowiedz
@zgnily: Ok mnie nie trzeba przekonywać, że PO to skompromitowana partia, bardzo źle zarządzająca Polską. Ja chciałem ci tylko uświadomić, że niesłuszne są tak daleko idące opinie, jak oskarżenie o głoszenie poglądów niezgodnych z nauką KK wobec biskupa tegoż KK, czy oskarżenie o zależność biskupa od władzy na podstawie krytycznej wypowiedzi o jednym z kandydatów.

Potrafię go jednak zrozumieć, bo jeszcze mi się w życiu nie zdarzyło nigdy na nikogo
  • Odpowiedz
@Habanero: Dlatego mówię, że człowiek na takim stanowisku powinien odpowiedzialnie dobierać słowa, tak by nie dać się manipulować. Abp Gocłowski nie reprezentuje siebie tylko cały KK, dobrze zdaje sobie sprawę z tego jaki przekaz medialny dominuje i jak takie słowa będą interpretowane. Takie działanie nie leży w interesie jego wiernych.

Na swobodne dywagacje my możemy sobie pozwolić, bo nie reprezentujemy nikogo. On również, ale na spotkaniu w kurii, uzgadniając tam
  • Odpowiedz