Wpis z mikrobloga

Kojarzycie #pasta o dzwonieniu na #999 ? Akurat jest w gorących http://www.wykop.pl/wpis/12432239
Przed godziną mieliśmy wezwanie: zachłyśnięte 6-miesięcznie dziecko. Sine. Wpadamy na miejsce, dzieciak na szczęście już oddycha. Badam, uspokajam rodziców itd. Ojciec dziecka mówi, że dyspozytor dużo pytań zadawał ale największy problem miał by wykręcić 112 " bo żona ma taki nowoczesny telefon. Jakieś gry się powłączały, aplikacje, panie numeru nie mogłem wykręcić" Samsung :)
#coolstory #heheszki #takbylo
  • 20
@uosiu: Na smarcie to muszę wybrać ekstra opcję "połączenie alarmowe" z ekranu blokady, wtedy pojawia się klawiatura dopiero, a wybierając 999 pisze, że numer nie jest alarmowym. Porażka! (Po co mi 112 i trafienie na straż pożarną, jak umieram?)
Na bardziej tradycyjnej Nokii jak naciskam 9, to nic się nie dzieje. Dopiero 911 wyskakuje. Wniosek - też nie idzie pod polskie numery dzwonić. Ale w ogóle naciskanie numerków i dopiero wyskoczenie
@uosiu: Nie wiem, czy to takie złe rozwiązanie. Jak chcę policji i tylko policji to po co mam się łączyć z kimś tam, kto dopiero policję powiadomi. Natomiast czemu w telefonach nie ma obsługi tych numerów to pojąć nie mogę. W efekcie wzywanie pomocy tylko się niepotrzebnie wydłuża, a w przypadku obcego telefonu zacznie to graniczyć z niemożliwością a już na pewno frustracją.
@Migfirefox: akurat takie przypadki co nie potrafią odłączyć dekodera od pradu to znam i niekoniecznie sie im dziwie. U nas w donu rodzinnym stoi dekoder, DVD i modem jeden na drugim i dla starszych osób to to wszystko jest to samo bo pojawiło sie w domu w tym samym momencie i z ich doświadczenia służy tylko do tego zeby migać światełkami
@Migfirefox: Potwierdzam, moja babcia ma dokładnie taki telefon. Mimo pokazywania wszystkiego 1000 razy, dalej nie potrafi go obsłużyć, jedyne co czasem jej się udaje to odebrać przychodzace połączenie :P
@Korba112: wybacz, że odpisuję po dwóch dniach, ale dopiero dzisiaj przeczytałem wpis. Parę lat temu miałem pierwsze Galaxy S, wtedy jeszcze ze stockowym ROMem i trochę zasyfione aplikacjami i nadmiarem danych. Tak się złożyło, że przy próbie wybrania 112 (zasłabnięcie starszego człowieka na chodniku), telefon mi się zawiesił...