Wpis z mikrobloga

Temu kto narobil zlej opinii o zawodowkach powinno sie obciac nogi przy samej dupie... Serio, nie wiem skad sie ta propaganda wziela ale przez nia bedziemy miec za niedlugo jeszcze wiekszy kryzys. I nie, nie chodzilem do zawodowki, ale niestety w moich kregach 90% ludzi wyraza sie pogardliwie o tych ludziach, per robole etc. Nie wiem od kiedy uczciwa praca stala sie powodem do wstydu... A najlepsze jest to, ze zawodowki sa wysmiewane przez studenciakow jakichs gownokierunkow typu filozofia xD Zobaczymy gdzie znajdziesz prace po swojej szkole "wyzszej"...
#gorzkiezale #przemyslenia #oswiadczenie
  • 111
@maxelm2: Akurat nikt "z góry" tych progów nie poobniżał, wszystko jest przecież na zasadzie konkursu "mamy X miejsc, składajcie podania, wybierzemy najlepsze". Do liceum zawsze szli ci, którzy dalej chcieli studiować. Kiedyś studiowało mniej, ale generalnie takie jest przeznaczenie liceum->studia lub jakaś policealna. Do liceum też często chodzą debile. Z tą różnicą, że są to debile, a nie degeneraci.

IMO zawodówki zgarnęły patolę z OHP, zajęć było tam mało i były
O mechanice pewnie więcej niż student wydziału mechanicznego.


@Clermont: pewnie tak :) Mechaniką u mnie był dumnie nazwany przedmiot, który tak naprawdę był przedłużeniem fizyki i uzupełnieniem jej o parę bajerów.
@MagnitudeZero: 4 lata później nie było różnicy ;) Szkoda mi tylko było zawsze ludzi, którzy byli słabi w nauce ale i słabi w kontaktach między ludzkich - łapali, że tak powiem kolokwialnie #!$%@? w gimbazie a później wysyłano ich do zawodówki gdzie proceder się powtarzał po raz kolejny.
@MagnitudeZero: to musiał być dla niego, że tak powiem "szok kulturowy". U jednak to miejscowe cwaniaczki z tego co wiem dawały sobie radę, ze względu na ilość i bliskość kolegów z osiedli obok szkoły. Co nie zmienia faktu, że zawodówka to by była świetna szkoła, gdyby nie patologia jaka tam występuje. Ja chodziłem do LO, ale i tutaj były takie młoty, że to szok. Przepychanie z klasy do klasy. Jedyna laska
@Krowoglowy: takie profile to jedne z najbardziej patologicznych (w sensie bezsensownych i niepotrzebnych) profili... Tak samo te profile policyjne. U mnie w okolicy takie liceum jest w którym jest ten profil no i typki jadą raz na miesiąc na strzelnicę z kbksu postrzelac (strzelnica jest 10km stąd a chodzą do szkoły 30km stąd) i taz na ruski rok spotkanie z policjantem/zolnierzem. no i oczywiście więcej w-f XD