Wpis z mikrobloga

Temu kto narobil zlej opinii o zawodowkach powinno sie obciac nogi przy samej dupie... Serio, nie wiem skad sie ta propaganda wziela ale przez nia bedziemy miec za niedlugo jeszcze wiekszy kryzys. I nie, nie chodzilem do zawodowki, ale niestety w moich kregach 90% ludzi wyraza sie pogardliwie o tych ludziach, per robole etc. Nie wiem od kiedy uczciwa praca stala sie powodem do wstydu... A najlepsze jest to, ze zawodowki sa wysmiewane przez studenciakow jakichs gownokierunkow typu filozofia xD Zobaczymy gdzie znajdziesz prace po swojej szkole "wyzszej"...
#gorzkiezale #przemyslenia #oswiadczenie
  • 111
@HeatFan: parcie na niepotrzebne wykształcenie, Polska traci w #!$%@? hajsu na darmowe gównokierunki. Moim zdaniem darmowe powinny być tylko studia strategiczne (wojsko, policja, lekarze) i to na kontrakcie (jak nie będziesz chodził to oddajesz kasę, jak zdasz to musisz przepracować x lat w kraju lub zapłacić). Teraz musimy płacić za darmowe studia dla emigrantów, którzy zdobywają wykształcenie a potem idą dalej na zachód... Albo
@HeatFan: Bo są studia i studia. Zawodówki też nie są takie świetne. Oprócz normalnych ludzi zawodówki są wypełnione planktonem umysłowym który w dobrym technikum/liceum po prostu nie przetrwa. Zresztą myślenie typu "kształćmy tylko budowlańców, mechaników, fryzjerów(...), do tego tylko technicy/inżynierowie" jest ograniczone tak samo jak patologia która siedzi w zawodówkach.
Ale wyśmiewania też bym nie tolerował, choć powinno się zadbać o poziom nauki, oprócz tego całego zawodu żeby coś tam jednak
@HeatFan: Mój ojciec ponad 30 lat pracował w zawodówce jako nauczyciel. O ile 25 lat temu do zawodówek szli jeszcze ludzie, którzy chcieli się czegoś nauczyć, to później lądowały tam praktycznie odpady z innych szkół, więc opinia nie jest wcale taka przesadzona. Wiem, że to próba tylko jednej szkoły, ale z obserwacji widziałem, że gdzie indziej jest podobnie. Niedoinwestowane pracownie, poziom gorzej niż mizerny, bo inaczej nikt by nie zdał. Ani
@HeatFan: U mnie w szkole nauczyciele wbijali do głow że zawodówka to zło, technikum w miare a LO najlepsze. Poziom nauczania w mojej podstawowej szkole, gimnazjum oceniam na bardzo niski, duzy nacisk był na polski, historie mały na ścisłe. Szkoła jest remontowana od kilku lat, wygląda super, hala, orlik, lodowisko ale co z tego skoro wiekszość absolwentów wyjechała za granice.
Kasa powinna być przyznawana za wyniki a nie ilość dzieci czy
@mamnatopapiery: pelna zgoda. Ale u nas od parunastu lat panuje trend tylko na studia przez co ludzi z wyzszym jest po prostu za duzo. Zeby panstwo funkcjonowalo potrzebni sa i tacy i tacy. A to, ze w zawodowkach siedzi patologia jest niestety skutkiem tej calej propagandy i parcia na studia.
@archiemax: okej, ale zastanowmy sie dlaczego tak jest? Wg mnie jakas madra glowa jakis czas temu sobie wymyslila, ze musimy podgonic statystyki europejskie i byc najlepiej "wyksztalconym" narodem. Nie wiem, tylko spekuluje, ale zawodowki sa strasznie zaniedbywane przez panstwo.
@HeatFan: Być może, właściwie trudno powiedzieć co jest przyczyną, a co skutkiem. Mogło być również odwrotnie, tak czy inaczej skutek jaki jest każdy widzi. Może się to niedługi zmieni, bo widać, że coraz więcej ludzi zauważa problem.