Wpis z mikrobloga

@Minieri: Jeszcze będzie tak, że za 5-10 lat dzieciak który będzie uprawiał normalny sport będzie wykluczony ze społeczeństwa bo nie #!$%@? w kwadraciki na ekranie. ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
@Minieri: a szachy błyskawiczne, łaczą refleks z szybkim podejmowaniem decyzji. jak CS, czy tam inny LOL.
Ja ogólnie jestem za nazywaniem tego e-sportem.
Ale z takiej definicji definicji, to gry komputerowe, rowniez moga byc sportem.
@Bekonik: To nie jest sport, to są gry, nazywane e-sportem. Szachy czy brydż to też są gry, nazywane sportem umysłowym. Grając w CSa czy w szachy nie uprawiam sportu - gram w grę.
@Minieri: To jedynie twoj widzimis.
"Międzynarodowy Komitet Olimpijski uznaje szachy jako dyscyplinę sportu."
http://www.olympic.org/chess
Piłka nożna tez jest grą, i koszykówka itd.
Czyli sportem wg. ciebie, nie są rzeczy która są grami :D?
To zostaje nie tak wiele w sumie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zarzuce ci definicją, bo NIE MASZ racji.
"Sport – forma aktywności człowieka, mająca na celu doskonalenie jego sił psychofizycznych, indywidualnie lub zbiorowo, według
@Minieri: TEORETYCZNIE tak, praktycznie to ja bym tak tego nie nazywał :p
Trochę jak z kierowcami rajdowymi, no uprawiają sport. A ty jak jedziesz do pracy to też uprawiasz sport?
Jak mowiłem wczesniej, jak gram w csa, to uprawiam esport, jak jade na uczelnie samochodem to jade a nie uprawiam sport motorowy, jak gram w brydza to raczej nie sportowo tylko rozrywkowo. Tutaj sie uciera mocno praktyka z teorią.

Jak lekarz
Trochę jak z kierowcami rajdowymi, no uprawiają sport. A ty jak jedziesz do pracy to też uprawiasz sport?


@Bekonik: Nie. Ty jadąc do pracy robisz coś zupełnie innego niż kierowcy rajdowi. Grając w CS robisz dokładnie to samo co rzekomi "sportowcy" tylko gorzej.

Tutaj sie uciera mocno praktyka z teorią.


@Bekonik: Nie, tutaj nic się nie ociera. Granie w grę komputerową jest graniem w grę komputerową a nie uprawianiem sportu.
Nie. Ty jadąc do pracy robisz coś zupełnie innego niż kierowcy rajdowi. Grając w CS robisz dokładnie to samo co rzekomi "sportowcy" tylko gorzej.


@Minieri: robie to samo co kierowcy rajdowi, jade na czas na uczelnie. tylko gorzej mi to wychodzi.
Durne tłumaczenie

Widze, zes beton we łbie. definicja jest definicja. CS łaczy aktywnosc psychofizyczna, ergo jest sportem.

Nie kumasz, tego, ze jak chodzisz to nie czyni to ciebie sportowcem(chodziarzem)?
Tak
@Bekonik: Jałowa dyskusja. Skoro dla Ciebie granie na komputerze jest sportem, nieistotne na jak wysokim poziomie to pozdrawiam, nie mam więcej pytań. Czynnik fizyczny jest tam tak niski że praktycznie go nie ma. Piszesz o precyzji? A czy moja babcia która wygrała z innymi babciami konkurs na przewlekanie nitki przez igłę w kole gospodyń wiejskich jest sportowcem czy nie? Domyślam się że według Twojej definicji tak.
@Minieri: Nie według mojej definicji, lecz według definicji "słownikowej", owszem jest.
To jest najlepsze, ze na początku dyskusji napisałem swoje zdanie na temat nazywanie tego "sportem" i ze sie z tym nie zgadzam. ALE DEFINICJA JEST JEDNA!
Według mnie, nie powinno być dzierganie nazywane sportem (i nie jest), tak samo cs nie powinien byc nazywany sportem (i na ogół nie jest, jest nazywany esportem).

Nie potrafisz tego pojac :D?

Dałem ci
@Minieri: To bardzo mi przykro ale masz solidne braki w wykształceniu :(
Jak nie potrafisz odczytać definicji to wróć na jakieś zajęcia.
To nie religia, ani filozofia. Definicja ma to do siebie, ze powinna byc jasna (i w tym wypadku jest)

I uwaga, przeczytalem tamten wykop juz wiem o co chodzi, dostałes grad minusów gdzie twierdzisz, ze nie jest sportem (co jest nieprawda, bo sportem jest )

ALE
za wypowiedz "Dla
@Minieri: Tu masz czesciowo racje bo "Aktywność fizyczna to “jakikolwiek ruch ciała związany z kurczeniem się mięśni, który zwiększa wydatek energetyczny powyżej poziomu spoczynkowego”"

ALE

W definicji sportu nie ma żadnej mowy o "aktywności fizycznej" co POZORNIE moze się ze sobą kłocic.
Czemu pozornie? Bo istnieja sporty jak rajdy, szachy, brydz, golf, strzelectwo i cs:) (i wiele innych zreszta nie wymagajacych aktywnosci fizycznej! jako wiekszego ruchu(dlatego pisze, ze czesciowo masz racje))