Wpis z mikrobloga

Mireczki.

Wyjeżdżam ze swoim różowym na majówke. Ja chcialem do lasu czy gdzieś na łono, a ona wybrała sobie Łódź bo nigdy nie była. Łódź #!$%@?. Niech jej będzie.
Hotel jest, wstępny plan rozrywek jest, dobre nastawienie jest, szalik widzewa jest, szalik łksu jest. No i tu pytanko do rodowitych, albo nawet i nie, ale obeznanych z miastem Łodzian:
Gdzie jest bezpiecznie spacerować, gdzie mniej, a gdzie na pewno sie nie pokazywać?

I drugie łatwiejsze:
Ktoś był w którymś escape roomie i ma opinie jakąś?
Bo lubimy takie rozrywki, a macie ich kilka i nie wiem który odwiedzić.

I trzecie super łatwe:

Ulubiona restauracja w Łodzi?
Nie musi być modna, gwiazdkowa itp.
Smak i klimat musi być.

Z góry dziękuje za pomoc.

#lodz #kiciochpyta #pytanie
  • 14
@Hank_Stinson: omijać raczej Bałuty poza tym jest całkiem spokojnie :) wbrew powszechnej opinie nie jest tak źle u nas
W escape roomie nie byłem ale wszystkie opinie jakie słyszałem były pochlebne. Jeśli chodzi o restauracje to po prostu idźcie na piotrkowską i wybierzcie dowolne miejsce gdzie menu wam odpowiada :) mocno popularny jest manekin. Od siebie polecę jeszcze Bierhalle w manu na wypad na piwko :)
@Hank_Stinson: restauracja: Spódzielnia, piwo: BeraPub, room: Findout, omijaj: Limanowskiego

dobra rada: zostaw szaliki - wjeżdżając do Łodzi jesteś za Budowlanymi


dodatkowo warto zobaczyć Łagiewniki!
@Hank_Stinson: Podpinam się pod propozycje @Przygoda, zwłaszcza palmiarnie, park źródliska, pałac Herbsta i Księży Młyn bo to 5 min marszu ode mnie i wszystko na spokojny, jeden spacer tak blisko siebie! :) Myślę, że warto też skoczyć do ZOO. Z jedzenia polecam również naleśnikarnię Manekin, a jak burgery i to tanio to tylko do Pizza Presto- Tommy burger na Bartoka 20 niedaleko Tesco na widzewie:) Jakbyś miał pytania to dawaj
@Hank_Stinson: za dnia możesz bujać się praktycznie wszędzie. Po zmroku jak idziesz z różowym to w sumie też, ale na wszelki wypadek nie wracaj z księżego młynu ulicą abramowskiego, nie koniecznie w stronę milionowej i czerwonej. Jak będziesz koło manufaktury to lutomierska czy limanowskiego też nie są super przyjemne na noc. Na Piotrkowskiej nie zagłębiaj się w bramy i przecznice.
Ale to jak mówię: na wypadek wszelki, bo mocno bym się
@Hank_Stinson: jeszcze zapiekarnia 7 (czyli piotrkowska 7 - zaraz za placem wolności) - (tylko ona) i pieczarka blisko placu schillera na którym możecie potem sobie zapalić fajkę w spokoju :)
@Hank_Stinson: Po pierwsze polecam zakręcić się na OFF Piotrkowska (ul. Piotrkowska 142) - plac z modnymi klubami, tanimi budami z chińskim, masą hipsterów i ciekawym klimatem. Najlepiej wieczorem tam się przejść, albo ok południa jeśli jest ładna pogoda i usiąść sobie np. przed klubem Spaleni Słońcem na leżakach i piwkować na kacu. Jest tam też dobra restauracja Drukarnia - mają różne rzeczy, ale ja polecam burgery. Mają cięte mięso, fajne frytki
Dziekuje wszystkim za odpowiedzi i pomoc. Byliśmy w Manufakturze, na Piotrkowskiej, w ogrodzie botanicznym, w palmiarni, jedlismy w presto i paru innych miejscach, piliśmy również w kilku. Łódź dla mnie ma interesujący klimat, dla różowego jest brzydka i smutna, poza Piotrkowska i Manu ofc. No troche jest, zwłaszcza smutne, poniszczone budynki.Zagrożony sie nie czułem ani razu wbrew opini, nawet spacerując do nocnego późną nocą. Pojechaliśmy jeszcze do safari zoo w Borysewie gdzie