Wpis z mikrobloga

#dziendobry #mikrokoksy wczoraj wspomniałem o płatkach owsianych i jogurcie, dzisiaj idąc za ciosem #dptdradzi płatki owsiane z... jajkami. Konkretniej chodzi o nieco bardziej pożywne śniadanie niż zaproponowane wczoraj. Przydatne jak ktoś godzinę-dwie po przebudzeniu zamierza pójść np. pobiegać lub ogólnie podziałać coś aktywniej (płateczki z jogurtem to może być za mało a np. bieganie na czczo jest dość kontrowersyjne - kto co lubi). Robicie po prostu omlet z płatkami. Proponuję wieczór wcześniej zalać płatki owsiane wrzątkiem i zostawić na noc. Rano będą już one nasiąknięte i ogólnie taka 'papka' przyjemna w dotyku się zrobi #perwers. Dzięki temu możecie je zmieszać z jajkami i wylać na patelnię jak przy standardowym omlecie. Dzięki temu macie posiłek z dobrym źródłem białka i węglowodanów (błonnik!) z samego rana i można działać. #fitness #silownia #trening #zdrowie
  • 9
@dptd: Spróbuj sobie zmieszać 2białka+1żółtko z mąką razową typ 2000, trochę wody mineralnej gazowanej (placek bardziej puszysty sie zrobi) do tego kawa rozpuszczalna, przyprawa do piernika sol i pieprz. Ja daje do tego jeszcze 40g odżywki białkowej, mieszam i na goraca patelnie. Kozacki smak :) A jak jeszcze sie dorzuci potem na to dwie lyzki niskosłodzonego drzemu to niebo w gebie ;)
@Lanza: Ja tam jeszcze wciskam na bogato całe jajka, możliwe że niedługo zacznę rozdzielać białko. :P Kawy nie pijam ale Twój przepis wygląda smakowicie szczerze mówiąc, więc niech ludzie testują. :D
@dptd: Polecam jeszcze taki patent, że mrożone truskawki wrzucasz na 90 sekund do mikrofali i taką paciają polewasz omleta. PROFIT!

Jak nie boisz się kalorii to z truskawkami możesz rozpuścić gorzką czekoladę.

Inne ewentualności to np.cynamon, łyżka jogurtu, niedługo dojdą sezonowe owoce.

Aha. Z płatkami możesz też wymieszać rozdrobnione w rozdrabniaczu lub rozgniecione orzechy włoskie, aby dodać trochę zdrowych tłuszczy.