Wpis z mikrobloga

@dobrywieczor: Ale żeby dostać się na wzornictwo wciąż trzeba zdać egzamin z rysunku. Na poznańskim UAP (ASP) są trzy etapy: rysunek, egzamin kierunkowy (typu dostajesz temat i np. zaprojektuj logo związane z tematem) i na końcu rozmowa kwalifikacyjna. Wszystko na punkty. Do wielu szkół artystycznych w Polsce dodatkowo potrzebne jest portfolio prac.
@lukaszwasyl: Z tego co napisałeś że nie szukasz uczelni prywatnej ani ASP) czyli co ci zostaje? nic. Informatyka ze specjalizacją grafika komputerowa? nie polecam.

Jak możesz to szukaj studiów za granicą.
Aaa i nikt za ciebie się niczego nie nauczy, już teraz możesz zacząć póki jeszcze masz trochę czasu.
@lukaszwasyl: jak chcesz studiować grafikę komputerową bez drogi artystycznej? Zostaje Ci droga informatyki i siedzenie w kodach stron internetowych, z jakąś drobną obróbką zdjęć, flashem i liźnięciem grafiki 3D, ale tu raczej nie ma porównania jednego do drugiego. Trochę tak jakbyś miał do wyboru przepłynąć rzekę tratwą i łodzią.
@lukaszwasyl: Tak tylko od siebie dodam kilka słów.

Sam rozmyślałem iść na grafikę, albo jakąś ASP... nawet poszedłem na dni otwarte.

W mojej opinii, jeżeli w domu nie poświęcisz sporej ilości czasu, to nie ma sensu iść na jakikolwiek kierunek wierząc, że czegoś ciebie nauczą.

Nie wiem jak jest z pracą później. Jeżeli chodzi o gry komputerowe i grafikę 3D/2D to byś musiał siąść już teraz i ostro ćwiczyć w domu
@Rezix: jest rzeczowa, potwierdzająca inne wypowiedzi odpowiedź :> wiem, jak na razie 2D, ilustrator najbardziej podpadł. Myślałem teraz że dość dobrą opcją na którą byłbym przygotowany jest to
jako w miarę dobry bufor bezpieczeństwa ? +podyplomowo już bardziej projektowe programy :>
@lukaszwasyl: Jak dla mnie to jest Informatyka :)

Dopiero potem jakoś masz coś z grafiki.

Generalnie studia same w sobie dobre. Nie wiem jak stoi Łódź w pozycji uczelni.

Programowania się nauczysz, ale jeżeli chodzi o wizualną część i kreatywną, to raczej trzeba w domu siedzieć :D
@Filem00n: Dlatego ja nie poszedłem na studia tylko się nauczyłem grafiki ;) @lukaszwasyl - zajmij się czymś i to rób, a studia wybierz takie które serio będą interesujące, nieważne czy będą związane z tym co chcesz robić w przyszłości
@sargonath: też właśnie uczę się wszystko z internetów i książek, i myślę nad tym by na studia nie iść całkiem z musu ale też żeby to co tam będę się uczył sprawiało mi trochę satysfakcji, jeszcze mam rok na wybór i nie wiem czy moja wizja nie zostanie zmiażdżona w starciu z rzeczywistością ( ͡° ͜ʖ ͡°)