Wpis z mikrobloga

Wybrałem się dziś na spotkanie zapoznawcze ze wstępną koncepcją miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego dla obszarów "CZYŻYNY - AWF", "LEMA - PARK LOTNIKÓW POLSKICH, "LEMA - STAW DĄBSKI", organizowane przez Biuro Planowania Przestrzennego Urzędu Miasta Krakowa http://parklotnikowpolskich.pl/wylozenie-koncepcji-mpzp-czyzyny-awf-lema-park-lotnikow-polskich-lema-staw-dabski/
Dotarłem dopiero na 19:00, ale i tak zobaczyłem sporo.

#!$%@?ąc od #!$%@?ętych urzędasów, którzy mimo odrzucenia w referendum organizowania w Krakowie zimowych igrzysk, (a zatem budowania wioski olimpijskiej wokół #krakowarena kosztem terenów przylegających do Parku Lotników), dalej forsują zabudowanie obszarów obecnych ogródków działkowych i nieuporządkowanych terenów wzdłuż ul. Lema, powaliło mnie na łopatki co innego.

Lwią częścią widowni były stare grzyby, właściciele rzeczonych ogródków działkowych. Te pazerne stare dziady zwęszyły interes w postaci wykupu terenów od dewelopera po cenach wyższych niż zaoferowałoby je miasto i teraz przyklaskują zabudowie. Czysty ludzki egoizm - zainkasują te kilkanaście tysięcy złotych, pożyją jeszcze te 5-7 lat zanim pójdą do piachu, w trakcie których wydadzą tę kasę na Skodę Fabię z salonu, wczasy w Karpaczu, zestaw wypoczynkowy albo nowy telewizor - a potem choćby potop, co będzie z miastem dalej już ich nie interesuje. Chodzi im wyłącznie o zgarnięcie kasy, zanim kopną w kalendarz. Mają w dupie przyszłe pokolenia, które będą patrzeć na zabetonowane na śmierć, zrujnowane przez skorumpowanych urzędników, zdebilałych dziadów i obojętnych na to co się dzieje mieszkańców. Smutne, odrażające i prawdziwe. Dobrze, że wynik tego spotkania nie miał charakteru wiążącego. Dziś ludzi z głową na karku było na sali góra kilkanaście, oby było ich więcej następnym razem, gdy oficjalnie zaprezentują MPZP (po wakacjach).
#krakow #urbanistyka #skyscrapercitycontent #polactwo #patologiazmiasta
Sepang - Wybrałem się dziś na spotkanie zapoznawcze ze wstępną koncepcją miejscowych ...

źródło: comment_cRXlp69lwjlWnlSXnT3GGcC5XFSvQqo1.jpg

Pobierz
  • 8
@Sepang: jak spojrzysz na polskie miasta z góry to jednak dużo jest dziwnych przestrzeni w formie gigantycznych rozjazdów kolejowych czy działek itd..

Tu gdzie mieszkam są za to pola golfowe wszędzie.

@rzet: ogólnie powinna wyjść ustawa z automatu zmieniająca miejskie ogródki działkowe w parki. To jedyny sposób na tworzenie nowych parków w miastach, czas skończyć z tym PRL-owskim rezerwatem kulturowym, ale tak, by skorzystali na tym wszyscy, a nie kolejny deweloper stawiający grodzonowe betafencem, stłoczone betonowe kloce.


@Sepang: o właśnie, to by było coś naprawdę pożytecznego. Absolutny zakaz przeznaczania terenów ogródków działkowych pod zabudowę, pełna dostępność dla wszystkich chętnych.
@Sepang: siedziałem obok Ciebie! :-) Odniosłem takie samo wrażenie jak Ty. Nie mogę się tylko zgodzić z Tobą co do "#!$%@?ętych urzędasów" bo oni wprost mówią, że nie chcą tam zabudowy mieszkaniowej, ale mają związane ręce bo ktoś kiedyś wymyślił, że tam budować można i teraz musieliby zapłacić odszkodowania, bo WZtki na to pozwalają. Ktoś słusznie zauważył, że wystarczy zmienić zapis o maksymalnej wysokości budynków np. do 16 metrów. Na naszą