Wpis z mikrobloga

Jak poradzić sobie ze strachem przed piekłem i szatanem? Choć staram się rozumować racjonalnie to myśl o istnieniu niewyobrażalnego zła wprowadza mnie w nastrój smutku i wielkie lęku, nasila się to zwłaszcza w samotne noce kiedy to czuję niepokój przed tym co czai się w "ciemnościach"
#ateizm #religia #szatan #pieklo #wiara #bog #strach #chrzescijanstwo #katolicyzm
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@KsiazeSyberii: "A chociaż może i zasmuciłem was moim listem, to nie żałuję tego; nawet zresztą gdybym i żałował, widząc, że list ów napełnił was na pewien czas smutkiem, to teraz raduję się - nie dlatego, żeście się zasmucili, ale żeście się zasmucili ku nawróceniu. Zasmuciliście się bowiem po Bożemu, tak iż nie ponieśliście przez nas żadnej szkody. Bo smutek, który jest z Boga, dokonuje nawrócenia ku zbawieniu, którego się
  • Odpowiedz
@KsiazeSyberii: Jeśli nie pomaga ci po prostu wiedza, że tego nie ma, to możesz sobie uzmysłowić, że czego być nie zrobił i tak pójdziesz do piekła( ͡° ͜ʖ ͡°)- Są tysiące bogów, każdy za niewiarę się na ciebie gniewa, więc jak miałbyś zdecydować, który akurat jest tym właściwym? A nawet jeśli byłby to Jahwe, to jeszcze musisz zdecydować, na których zasadach
  • Odpowiedz
Jak poradzić sobie ze strachem przed piekłem i szatanem? Choć staram się rozumować racjonalnie to myśl o istnieniu niewyobrażalnego zła wprowadza mnie w nastrój smutku i wielkie lęku, nasila się to zwłaszcza w samotne noce kiedy to czuję niepokój przed tym co czai się w "ciemnościach"


@KsiazeSyberii: A czego konkretnie się boisz?
  • Odpowiedz