Wpis z mikrobloga

Hej Mirki! Co sądzicie o poważnym zleceniu od poważnej firmy, które otrzymałem?

Duży portal prawniczy z aktualnościami (z komentarzami), z forum w formie ala Facebook's Timeline (z moderatorami i opcjami like/dislike), z dużym pakietem narzędzi (wyszukiwanie sądu w okolicy adresu zamieszkania, kalkulatory prawnicze, tworzenie dokumentów w pdf, docx->pdf), płatną i bezpłatną rejestracją (API PayU), newsletterem, elektronicznymi formularzami, wyszukiwarką artykułów, i portalem ogłoszeniowym.

Czas: 2 miesiące
Materiały: layout od grafika
Budżet: (narzucony, ostateczny) 1500 zł (+250zł jeśli w terminie - inaczej kara).

Oferta całkowicie poważna, "przyszliśmy do studentów, bo firmy dużo chcą". #januszebiznesu

Jak tutaj takim powiedzieć, że chyba jednak 5zł brutto za godzinę to trochę mało? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ach i drogie mirki i mikówny - padło klasyczne "bedzie pan mial do portfolio" :D

#programowanie #php #webdev #informatyka #it
  • 97
  • Odpowiedz
@mamapoth: Tak, z miłą chęcią zgodzę się na dwumiesięczne kopanie komuś rowu na zajebistej działce.

Rozważam miłą rozmowę edukacyjną, uświadamiającą ich ile to tak naprawdę jest pracy.
  • Odpowiedz
@matis11: napisz im że zapomnieli o jednym 0 w kwocie lub pomyliła im się liczba miesięcy z kwartałami ( ͡° ͜ʖ ͡°) bo osobiście zrobiłym to za 1500 zł dłubiąc przez pół roku-rok po godzinach ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@matis11: 1500 zł? To ja prostą stronę dla developera robiłem za 3 razy tyle i zajęło mi to w sumie 2 miesiące (a robiłem tylko po godzinach normalnej pracy) ... niedługo to ludzie będą chcieli mieć wszystko za darmo... Strona którą zrobiłem oparta jest na bootstrapie i gotowym CMSie (tyle tylko, że musiałem poświęcić trochę czasu na przystosowanie szablonu do potrzeb CMSa, bo szablon dostałem w HTML5, a trochę zabawy z
  • Odpowiedz
@matis11: Naprawdę, jak nie wcisną jakichkolwiek zabezpieczeń do umowy to weź projekt i za półtorej miesiąca wyślij im stronę w htmlu która będzie wyświetlała obrazek właściwego layoutu xD
  • Odpowiedz
Czas: 2 miesiące

Budżet: 1500 zł


@matis11: Ja nie wiem, rozumiem (powiedzmy), że ktoś może nie sklejać ile jest warta praca programisty, oraz ile czasu takie coś może zająć, ale chyba na tyle pojęcie muszą mieć, że 1500 za dwa miesiące, to nawet ciecia nie znajdą.
  • Odpowiedz
@matis11: Imo 2 opcje: napisać wycenę z grubsza ile czasu na każdy ficzer i stawkę godzinową i na tej podstawie zrobić wycenę, albo olać.
Serio byście dodali tam 0? Bo ja bym jeszcze pomnożył kwotę przez 3, albo 4 i tyle samo czas, albo dodał ludzi
  • Odpowiedz