Wpis z mikrobloga

@XpruF: mam takie same dłonie obecnie xD zauważyłem pewną analogię. Pierwszy raz mi się tak zrobiło po jakimś żelu pod prysznic z lidla. Potem stwierdziłem, że to z zimna bo w zimie tak mam i w okresie zimowym, potem była zima i faktycznie mi tak się zrobiło i ostatnio w zimie było okej do póki nie kupiłem żelu axe xD
Nie mam pojęcia czy bardziej to przez wyziębienie dłoni czy przez
@XpruF: Mam podobnie, szczególnie zimą (pęka i piecze), ale u mnie główną przyczyną jest chyba częste mycie rąk (mydło w płynie) i niedokładnie wycieranie. Krem przynajmniej 2 razy dziennie w użyciu i dalej suche.
@XpruF: po pierwsze używamy kremów BEZGLICERYNOWYCH, większość z tego co ludzie tu wrzucili mają w składzie glicerynę. mi pomógł krem Ziaja kozie mleko, a czemu bezglicerynowe? bo gliceryna ma właściwości higroskopijne czyli wchłania wodę, ok, w lato kiedy wilgotność powietrza jest wysoka gliceryna pobierze wodę z otoczenia i "przekaże" ją naszym dłoniom, w zimę (mała wilgotność powietrza) sytuacja jest odwrotna - gliceryna pobierze wodę z dłoni i "odda" ją powietrzu,