Wpis z mikrobloga

Mirki z #wroclaw, jeśli szukaliście jakiejś dobrej włoskiej knajpki, to zaprawdę powiadam Wam: właśnie znaleźliście.

Najpierw lokalizacja, coby każdy mógł trafić. Jest sobie Sky Tower. Przechodzicie przez ulicę (Powstańców Śląskich) i idziecie w kierunku Arkad. Jest tam taki dłuuugi budynek z paroma bankami. Jest też parking podziemny. Na poziomie tego parkingu podziemnego jest właśnie ta knajpka. Nazywa się La Fattoria.

Byłem tam dzisiaj i za 14 zł oprócz ogromnej porcji ręcznie robionego makaronu z sosem pomidorowym i pieczarkami dostałem na przystawkę bruschettę z jakąś wędliną, a na deser kawałek ciasta. Wszystko w cenie głównego dania.

Knajpka jest raczej mała, 4 stoliki, gdzieś na 10 osób, chociaż nigdy nie widziałem, żeby więcej niż dwa stoliki były zajęte. Za kasą stoi miła pani, wydaje mi się, że żona kucharza, prawdziwego Włocha, Angelo. Ogólnie panuje tam atmosfera rodzinna, a dokładniej wyjazdu do babci, która nie pozwoli Ci odejść od stołu, dopóki nie będziesz tak objedzony, że nie będziesz mógł się ruszać.

Za każdym razem dostajemy przystawkę (czy to frytki, oliwki czy mortadela) i deser (kawałek ciasta lub owoc), co przy dużym daniu głównym tworzy ilość, którą ciężko zjeść samemu.

Oprócz makaronów są tam jeszcze bruschetty i pizze. Pizza w jednym (dużym) rozmiarze, na cienkim cieście, jak we Włoszech. Bez żadnych keczupów ani innych herezji. Z pizz polecam szczególnie parmeńską, bo dostajemy na niej prawdziwą szynkę parmeńską, rukolę i oryginalny parmezan. Ceny podobne do cen makaronów (większość poniżej 20 zł).

La Fattorię polecił mi jeden znajomy. Od mojej pierwszej wizyty tam, sam polecam ją komu mogę. I polecam ją też Wam, drogie Mirasy, głodne włoskich specjałów.

#kuchniawloska #jedzenienamiescie #polecrestauracje
  • 28
@hipotrofia: żarcie straszne jak wystrój, szkoda dnia i nawet tych 16 zł za pizze. Pic related. Mam gastrotraume.
@FotDK "bruschetta" to tam ztostowana zwykła biała bułka z jakąś straszną wędliną. Brrr

Jedyne co na plus to bardzo miła i rzeczowa obsługa, co jest o tyle niekomfortowe, że ciężko odpowiedzieć na pytanie jak smakowało, tak aby nie skłamać i nie sprawić przykrości.
lubfarmaceute - @hipotrofia: żarcie straszne jak wystrój, szkoda dnia i nawet tych 16...

źródło: comment_VUtBHvZDePqjPgu68WgLZOk6EonrW5O7.jpg

Pobierz