Wpis z mikrobloga

#pracbaza #korposwiat #korpo #pytanie

A jakby tak stworzyć tag #mojdzienwpracy i opisywać jak wygląda twój zwykły dzień w pracy? Ja z wielką przyjemnością dowiedziałbym się jak wygląda praca kogoś, kto jest recepcjonistą w hotelu, PRowcem dużej korpo, kurierem w DHLu czy kucharzem w krakowskiej restauracji.

Co wy na to? Myślicie, że byłoby zainteresowanie gdybyśmy zaczęli pisać takie krótkie opowieści z swojego dnia? Ja np. mógłbym napisać jak wyglądała praca managera kawiarni, Junior Project Managera firmy zrzeszającej twórców filmów na YouTuba czy Project Managera domu produkcyjnego.

Może dzięki temu zachęcilibyśmy też innych do zmiany pracy, rozpoczęcia przygody z pracą (XD) albo pokazaniu w ogóle, że są zawody o których inni myśleli, że są nudne jak flaki z olejem :)
  • 74
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 2
@M3L8ORP: tak jak przeczytam z chęcią - 3 lata pracowałem jako kucharz i manager kawiarni, teraz marketing, za 3 lata planuje otworzyć swoją firmę gastro. Dawaj!
  • Odpowiedz
@Sixshoes: moge opisac kuriera, bo robilam to. Ew. Sprobowac project managera w cirmie IT (nieduzej, multizadaniowosc, wiec tym ciekawiej). Obecna prace mam ultra ciekawa, ale o niej nie chce mowic.
  • Odpowiedz
@Sixshoes: Akurat dziś recepcja, jak widać siedzę na mirko, w tle leci muzyka a prawdopodobnie za jakąś godzinę idę spać bo dziś nie mam nic do roboty.
  • Odpowiedz
@Sixshoes: Siedzę sobie dzisiaj w korpopracy pracy i tak rzucam korposąsiadom na spejsie pytanie, czy kojarzą z #licbaza takie pojęcie "weltschmerz"? Ogólnie odpowiadają, że kojarzą. Mówię, że nadszedł dzień powstania nowego pojęcia tj. "korposchmerz", to uczucie jednostajności i monotonii pracy miało dziś u mnie wysoki poziom :) Ogólnie jak na korpo, nie mam złej pracy, ale czasem bywają takie dni.
#mojdzienwpracy, #korpo
  • Odpowiedz