Wpis z mikrobloga

#pracbaza #korposwiat #korpo #pytanie

A jakby tak stworzyć tag #mojdzienwpracy i opisywać jak wygląda twój zwykły dzień w pracy? Ja z wielką przyjemnością dowiedziałbym się jak wygląda praca kogoś, kto jest recepcjonistą w hotelu, PRowcem dużej korpo, kurierem w DHLu czy kucharzem w krakowskiej restauracji.

Co wy na to? Myślicie, że byłoby zainteresowanie gdybyśmy zaczęli pisać takie krótkie opowieści z swojego dnia? Ja np. mógłbym napisać jak wyglądała praca managera kawiarni, Junior Project Managera firmy zrzeszającej twórców filmów na YouTuba czy Project Managera domu produkcyjnego.

Może dzięki temu zachęcilibyśmy też innych do zmiany pracy, rozpoczęcia przygody z pracą (XD) albo pokazaniu w ogóle, że są zawody o których inni myśleli, że są nudne jak flaki z olejem :)
  • 74
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Junior Project Managera firmy zrzeszającej twórców filmów na YouTuba


@Sixshoes: jak AIA to pozdrów Olę, jak ID to zaraz umowę podpisuje na Spotify ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Sixshoes: Stolarz w jednym z większych zakładów produkcyjnych dla Ikea here, ale to bardziej pracownik produkcji niż prawdziwy stolarz.

Ale jakby kogokolwiek interesowało, to czemu nie..
  • Odpowiedz
ja np jestem bardzo ciekawa jak wyglada praca informatyka 15k na miesiac


@koch4m_cie: Może nie 15k, ale póki co mam połowę tego (na rękę ofc). Moja praca wygląda tak, że przychodzę do pracy 8-10, potem szamię bułę na śniadanie (takie gotowe z cateringu) i robię przez około godzinę prasówkę. Potem robię trochę swojej roboty, żeby zorientować się co działa w różnych firmowych systemach jak ktoś zapyta. Potem przeglądam internet przez
  • Odpowiedz
@Sixshoes: dzien pracy tlumacza freelancera zaczyna sie, kiedy ow tlumacz kladzie sie spac i modli sie o to, zeby zlecenie ktore dostanie rano (jak je w ogole dostanie), nie bylo od a)kiepskiej agencji ktora placi 12pln za strone b) janusza ktory odkryl google translatora i uwaza, ze 8 pln za strone tekstu o procesie produkcji lakieru to dobra stawka bo i tak 'wszystko robi komputer, a pan to ma tylko
  • Odpowiedz
@Sixshoes: Praca w QA, 9 start czyli kawa i śniadanie o 10 dostaje taski i build programu. Przygotowanie hardware'u i softa tak do 11. W międzyczasie mirko albo youtube. Potem czytam build notsy odpalam automat i mirkuje. Jak cos wywali to investigate i raport buga. Śmieszki z devami na lyncu i byle do 17. Czyli w skrócie #!$%@? bo i tak automat #!$%@? ;)
  • Odpowiedz
@Sixshoes: w wielkiej 4 dzialy marketingu nie pracuja dla klientow zewnetrznych - marketing to cos rozumianego jako dzialania w cleu promowania wlasnej firmy. Nie wiem jak jest konkretnie w PWC ale w innych firmach pracownicy marketingu maja mocno zwiazane rece przez ustalenia centrali (employer branding, corporate identity itp.) Wielka 4 to przede wszyslim audyt, podatki i doradztwo (biznesowe, strategiczne, IT). Jesli interesuje cie marketing to lepiej szukac kogos z jakiejs
  • Odpowiedz