Wpis z mikrobloga

@xda_: inną sprawą jest wizja idealnego państwa i społeczeństwa i tak dalej, którą dana osoba głosi, a to co dana osoba robi, dwie zupełnie różne rzeczy, moim zdaniem bez związku aż takiego, nie ma dla mnie znaczenia co robi polityk w domu powiedzmy do pewnych dość dalekich granic, ważne jest dla mnie co będzie robił jako parlamentarzysta, prezydent i tak dalej
  • Odpowiedz
@grzegorz-zielinski: Być może to zburzy Twój dotychczasowy pogląd na historię, ale w cywilizacji europejskiej ludzie też nie robili tego tylko po ślubie i tylko ze swoją żoną.

Albo jesteś postępowym neuropejczykiem i sfera prywatnych spraw łóżkowych Korwina Cię ani trochę nie obchodzi. Albo tym zacofanym ciemnogrodzianinem, który chciałby licznować ludzi za ich seksualne upodobania.
  • Odpowiedz
Albo tym zacofanym ciemnogrodzianinem, który chciałby licznować ludzi za ich seksualne upodobania.

@Aleksander_Newski: Nie chodzi o jego upodobania. Tylko o to, że mówi co innego, a robi co innego. Jakby nie mówił nic na ten temat, to nikt by się tego nie czepiał.
  • Odpowiedz
Albo jesteś postępowym neuropejczykiem i sfera prywatnych spraw łóżkowych Korwina Cię ani trochę nie obchodzi. Albo tym zacofanym ciemnogrodzianinem, który chciałby licznować ludzi za ich seksualne upodobania.


@Aleksander_Newski: niech skończy gadać o tradycyjnej rodzinie (WTF) i chrześcijańskich wartościach. Proste. Póki co to jest oczywista hipokryzja. 3/10 za gównoburze.
  • Odpowiedz
@Aleksander_Newski:

Być może to zburzy Twój dotychczasowy pogląd na historię, ale w cywilizacji europejskiej ludzie też nie robili tego tylko po ślubie i tylko ze swoją żoną.


Nie nie burzy to mojego poglądu. Tak jak nie burzy mojego poglądu informacja o tym, że księża katoliccy nie dotrzymywali celibatu. Jednak tu i tu jest to hipokryzja. Można powiedzieć, że cywilizacja europejska w takim razie w tym wymiarze społecznym t.j. monogamii oparta
  • Odpowiedz
@katinka: Zawsze mówił dokładnie to samo.

@PatologiiZew: Tradycyjna rodzina nie przeczy temu ani trochę. Masz dziesiątki tradycyjnych i chrześcijańskich kultur, gdzie obok związku małżeńskiego mężczyzna często miał kogoś "na boku". Np Włosi, czy Ormianie.
  • Odpowiedz
@Aleksander_Newski:

Masz dziesiątki tradycyjnych i chrześcijańskich kultur, gdzie obok związku małżeńskiego mężczyzna często miał kogoś "na boku". Np Włosi, czy Ormianie.


to jest właśnie hipokryzja. dziesiątki tradycyjnych i chrześcijańskich kultur to są dziesiątki kultur hipokryzji. Korwin jest piewcą kultury hipokryzji, a nie ci, co mu to wytykają. Należy albo wtedy zmienić poglądy, albo przyznać: tak jestem hipokrytą i chcę budować kulturę hipokryzji.
  • Odpowiedz