Wpis z mikrobloga

@aaandrzeeey: W życiu bym nie posłał tam dzieci. Zbyt duża rotacja nauczyli, a większość uczniów "wyżej sra niż dupę ma". Jest masa innych prywatnych szkół, w których można uświadczyć normalnych warunków bez pseudo katolickiego bełkotu (do stricte katolickich szkół nic nie mam).
  • Odpowiedz
@Epoche: Teraz widzę taką taktykę się przyjęło. Kościołowi katolickiemu nic nie przeszkadzało, ani nikogo nie palił(pomyliło Ci się z protestantami) za bluźnierstwa. Jestem ciekaw jaka będzie śpiewka jak ktoś przedstawi fizyków, biologów którzy byli wierzącymi.
  • Odpowiedz
@Banan_Czikita:

Pierwsze drukarnie różnowiercze powstały w Polsce w Brześciu (1553), Pińczowie, Nieświeżu, Węgrowie, Lusławicach, Poznaniu (1576). Pierwszej „egzekucji literackiej”, czyli spalenia ksiąg zakazanych na stosie, dokonano w 1564 roku, gdy na rynku warszawskim spalono z rozkazu Zygmunta Augusta, dzieło arianina Grzegorza Pawła „Tabula de Trinitate”. Dwadzieścia lat później książki palono na rynku w Krakowie (dzieła arianina Chrystiana Franckena). Księgi heretyckie spalono na stosach w 1581 roku w Wilnie, w 1578
  • Odpowiedz
@RPG-7: pominę kłótnię i tylko zapytam: jakieś konkrety? Gdzieś ta lista jest? Kim jest ta 16? Co wnieśli?
Bo ja też mogę przygotować listę i wyjdzie, że połowa wybitnych matematyków to moi koledzy...
  • Odpowiedz
Choc twierdzi ze nauka to grzech


@Rak-Pustelnik: Co? XD
Poza tym to lista z samymi jezuitami a nie wszystkimi ludźmi związanymi z kościołem. Poza tym znajdźcie jakąś alternatywę dla dźwignięcia nauki dla średniowiecza, szczególnie wczesnego.
  • Odpowiedz