Wpis z mikrobloga

@Jasak: kurs na którym uczą wszystkiego, od grafiki, poprzez programowanie i design aż po marketing. I po kija to? Za szeroka tematyka. Lepiej kup pare książek i pojedź na konferencje (np. Digital Dragons).
@controll: o Clean code już mam :), nawet robiłem prezentacje na ten temat w pracy.
Programować umiem ale typowe "backoffice", a nie gry. Mam na swoim koncie 6 lat zabawy z prywatnym serwerem Ultimy Online, dokładnie 6 lat pisania skryptów, popisałem systemów a systemów, klasy, skille, aukcje, nawet system działek pisałem (gracz mógł kupić kawał ziemi i sobie tam stawiać co chce)... Ale to wciąż była zabawa z emulatorem, skryptami w
@Jasak: gościu... to są jakieś bzdury.. Jak chcesz zarabiać dużo to trzeba programować dla banków backendową strone, albo brać startupowe projekty. Chcesz za meeting płacić 650zł? pogrzało? są grupy zrzeszające programistów danego języka. Ale w większości zbudowane są przez studentów, byłych studentów którzy poznawali się na kołach naukowych.
@Jasak: 1. Pół życia spędziłem przy Ultimie :D Ten serwer był publiczny może?
2. Co do "spotkań indie dev warszawa" trafiłeś na coś ciekawego?
3. Odnośnie tematu, jestem zdania przedmówców.
@controll: nie chcę płacić za meeting 650zł, pytałem czy ktoś o tym słyszał, był lub uczestniczył. Nawet jeśli okazałoby się że ten program jest wart swojej ceny i tak zacząłbym skromnie od samonauki. Szukając "indie dev warszawa" raczej szukałem nie wiem, pubu? miejsca spotkań? czegos bardziej przy piwie niż za 650zł.
@sortris: 1. Tak, Kraina Cienia, wcześniej też "Night Vision".
2. Niestety, co nie wpisze to gamedevschool :)